Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Yeni Koronavirüs Vakasına Rastlandı!

Fenerbahçe Spor Kulübü Can Bartu Tesisleri’nde personel arasında yapılan koronavirüs taramasında 2 kişinin pozitif çıkması üzerine yöneticiler de test yaptırdı. Yapılan test sonucunda 1 yöneticide virüs tespit edildi. Bunun üzerine zaten devamlı yapılan dezenfekte çalışmalarının sıklığı artırıldı.

Virüsün tespit edildiği kişiler evlerinde karantina altına alınırken, 15 gün sonra tekrar bir test yapılacağı açıklandı. Bu test sonucuna göre karantinanın devam etmesi veya son bulmasına karar verilecek.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Yeni Koronavirüs Vakası !

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri 'nde çalışanlar izne gönderildi. Sporcular ise idmanlarını evlerinde gerçekleştirmeye devam ediyor. Sınırlı personelle tesislerin temizlik ve idaresini sağlayan yönetim kadrosunda da 1 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Bu son durumla beraber Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesindeki vaka sayısı 3’e yükseldi.

Diğer takım sporlarında da maçlar ve idmanlar yapılmazken bireysel spor yapan profesyonel sporcular kendi çabalarıyla idmanlarını gerçekleştirmeye devam ediyorlar. Bu durumda en şanslı olanlar tenis, badminton, yelken, atletizm gibi spor dallarında çalışanlar oldu. Diğer insanlarla temas konusunda en az temasa maruz kalan bu sporcular için idmansızlık diye bir sorun bulunmuyor. Ama hal böyle olunca idmanlarını tesislerde sürdürme olanakları maalesef artık kalmadı.

 Koronavirüs Dünya’da Sporu Felç Etti

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını spor kulüplerini de etkisi altına almaya devam ediyor. Avrupa’da da pek çok kulüpte tespit edilen koronavirüs nedeniyle ligler tatil edildi. İlk alınan tedbirle seyircisiz oynanan maçlar, futbolcularda da virüs tespit edilince tamamen tatil kararı alındı.

Dünyadaki spor faaliyetleri de neredeyse durma noktasına gelmiş bulunuyor. Hemen her ülkede görülen virüs nedeniyle müsabakalar yapılamamakta. Basketbol, futbol ve voleybol gibi takım sporlarının yapıldığı ligler süresiz tatil edildi. Üstelik ne zaman açılacağı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı. Şampiyonlar ligi de ilk olarak mayıs ayına ertelendi. Sonrasında o da süresi bilinmeyen ileri bir tarihe ertelendi.

2020 Tokyo Olimpiyatları da Koronavirüs pandemisi nedeniyle şimdilik 2021 yılına ertelendi. Adı aynı kalmak şartı ile ertelenen olimpiyatlar tarihinde ikinci kez zamanında yapılamayacak. İlk olarak savaş sırasında yapılamayan olimpiyatlar 1896 yılından bu yana her 4 yılda bir yapılmaktadır.  

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4365477/fenerbahce-spor-kulubunde-yeni-koronavirus-vakasina-rastlandi