White Lines Ve La Casa De Papel Dizilerinin Yapımcısı Alex Pina İle Söyleşi

Son döneme damga vuran White Lines dizisi yapımcısı Alex Pina ile bir söyleşi gerçekleştirildi. Bu söyleşide GQ Türkiye’den Can Remzi Ergen’in dizinin yaratıcısına yönelik önemli sorularını derlemek istedik. Netflix platformunda yayınlanan dizi İspanyolların bu konuda ne denli başarılı olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.

Dizinin içerisinde size yazın en güzel zamanlarını anlatacak detaylar da bulunuyor. Can Remzi Ergen de dizinin havasına yönelik önemli soruları Âlex Pina’ya sorarak hepimizin merakını gidermiş.

İşte Ergen ve Pina arasındaki söyleşiden ön plana çıkan detaylar.

La Casa de Papel Dizisinden White Lines Dizisine

Netflix’in yeni İspanyol yapımı olan bu dizi, İbiza’nın en hareketli dönemlerinde geçiyor. La Casa de Papel dizisinin de yapımcılığını üstlenen Âlex Pina, bu dizide de farkını ortaya koymayı başarmış. Yeni dizi aynı zamanda The Crown dizisinin de yapımcı şirketi olan Left Bank Pictures’ın elinden çıkmış bir yapım.

Söyleşide de dizinin İbiza’da geçtiğinin izleyici tarafından gayet net bir şekilde anlaşıldığından bahsediliyor. Alex Pina, İspanya sınırları içerisinde oldukça çarpıcı senaryoları izleyiciye sunmayı başarıyor.

Hem İbiza yazları, hem dans hem de eğlencenin iç içe geçtiği bu dizide aynı zamanda gizem unsurları de yer alıyor. La Casa de Papel’in başarısını perçinleyen bu harika yapım, pek çok eleştirmene göre de zaten övgüyü fazlasıyla hak ediyor.

White Lines Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Pina'nın yeni dizisi, dizi olarak izleyicinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan yapımlardan biri haline geldi. İçerisinde eğlence, müzik ve bir cinayetin yer aldığı dizi, pek çok önemli eleştirmenden de tam not almayı başardı. Dizinin hikayesi dünyaca ünlü bir DJ olan Axel’in başına gelen tuhaf olaylardan oluşuyor.

Axel’in kız kardeşi ise 20 yıl önce İbiza Adası’nda gerçekleşmiş bir olayın peşine düşmek adına yeniden İbiza’ya doğru bir yolculuğa çıkıyor. 20 yıl önce yaşanmış olan bir olay yüzünden ortadan bir anda kaybolan Axel’i bulmak da kız kardeşin en büyük görevlerinden biri oluyor.

Kendisini İbiza’nın gece kulüpleri ve bu ortamda yaşanan gerilimler içerisinde bulan kız kardeş, er ya da geç doğruları bulacağına inanıyor. Gizemli bir hikayeye sahip olan diziyi izlerken kendinizi İbiza’nın eğlenceli barlarında da hissedeceksiniz.

La Casa de Papel ile Karakter Benzerlikleri

White lines dizisi, Türk halkının da çok yakından bildiği İspanyol yapımlarından La Casa de Papel’in izlerini de taşıyor. Elbette dizinin konusu oldukça farklı bir şekilde ilerliyor ama burada benzerlik olarak karakterleri gösterebiliriz.

Her iki dizide de hem sevilen hem de nefret edilen karakterleri bulmak oldukça mümkün. La Casa de Papel’de olduğu gibi bu yapımda da bir karakteri sonuna dek sevemiyorsunuz. Bunun yanında başta sevmediğiniz bir karakteri dizinin sonlarına doğru sevmeye de başlayabiliyorsunuz.

GQ Dergisi’nden Can Remzi Ergen’e göre de diziyi fazlasıyla özel kılan durumlardan biri bu karakter meselesi olmuş. Ergen’e göre dizideki karakterlerin gelgitleri ve değişimleri izleyenleri derinden etkilemeyi başarıyor.

Karantina Sürecinde İbiza’nın Yansıtılması

İbiza'nın güzel şekilde aktarıldığı bu dizi Netflix platformu üzerinden yayınlanıyor. İlk sezonu 10 bölümden oluşmaktadır. Dizinin İbiza’nın renkli gece hayatını gözler önüne seriyor oluşu Can Remzi Ergen’i de derinden etkilemiş. O da özellikle de pandemi döneminde böylesi bir dizinin yayına girmesini yapımcı Pina’ya soruyor.

Bildiğiniz üzere İbiza Adası, özellikle de eğlence sektörü ile ön plana çıkmayı başaran sayılı yerlerden biri. Pina’da bu konuda dizinin izleyiciye iyi geldiğini söylüyor. Pandemi nedeniyle eski günlerinden farklı olan İbiza’yı özleyenlerin bu diziye göz atmaları tavsiye ediliyor.


Özellikle de korona virüs sürecindeki karantinada insanların biraz da olsa eğlenceli yapımlar izlemesi gerektiği dile getiriliyor. Alex Pina'nın bu muhteşem yeni dizisi de bu karantina sürecinde eğlenceli ışığını izleyiciye sunarak aslında rahatlatıcı bir iş yapıyor.

Dizinin yapımcısı ile yapılan 7 dakikalık Zoom görüşmesinde ön plana çıkan detaylar bunlar. Siz de White Lines dizisini Netflix dizileri arasından seçerek izleyebilirsiniz. İbiza’nın renkli yaşamını gizemli bir hikaye üzerinden deneyimlemek için diziye bir şans verebilirsiniz.

White Lines Oyuncuları Kimlerdir?

Dizi de birbirinden değerli oyuncuları görüyoruz. Oyuncu kadrosunun listesi şu şekilde;

- OKU HABER, İnternet Dizileri bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4371805/white-lines-ve-la-casa-de-papel-dizilerinin-yapimcisi-alex-pina-ile-soylesi