George Floyd'un Katilleri Polislikten Atıldı! ABD'de Tutuklanırken Öldürülen Siyahi Adamın Katilleri İşlerinden Oldu!

Gün geçmiyor ki dünyadan ilginç ve bir o kadar da tüyler ürpertici haberler almayalım. Geçtiğimiz günlerde George Floyd ismindeki siyahi bir şüphelinin Amerika Minnesota eyaleti polisleri tarafından tutuklanmak istenirken hayatına son verilmişti. Polis aracının arka tekerleklerinin yanına yüz üstü yatırılan siyahi şüpheli, emniyet güçlerinin boynuna bastırması sonucu hayatını kaybetti. 

Görüntüler tüm dünyadan tepki alırken, siyahi gencin "Nefes Alamıyorum" sözleri akıllardan silinmedi. George Floyd'un hayatına son veren polislerin işlerine son verilirken Minneapolis Belediye Başkanı Jacop Frey çok sayıda takipçisi olan Twitter hesabından George Floyd 'u öldüren 4 polisin işten atıldığını duyururken ‘’Bu doğru bir karar’’ sözleri dikkat çekti. 

Belediye Başkanı Frey'in sosyal medyada paylaştığı şu sözler ise dikkat çekti:

"Amerika’da siyahi olmanın cezası, ölüm olmamalı." 

Eric Garner Olayını Hatırlattı

Yaşanan bu olay yine ABD polislerince hayatına son verilen Erci Garner olayını hatırlattı. 2014 yılında sokağa çıkma yasağı sırasında sigara satmak için dışarı çıkan Eric Garner da George Floyd gibi boğazı sıkılarak öldürülmüştü. Garner'ın son sözleri de Floyd'unkinden farklı değildi:

"Nefes alamıyorum"

- OKU HABER, Dünyadan Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4725579/george-floydun-katilleri-polislikten-atildi-abdde-tutuklanirken-oldurulen-siyahi-adamin-katilleri-islerinden-oldu