Ponpon Halı Nasıl Yapılır?

Kendin yap projeleri günümüzde oldukça popüler olmuş durumda. Evde boyanan masalar, mumluğa dönüştürülen cam kavanozlar, eski tavalardan yapılan saatler derken şimdi de evlerinizde yeni bir moda oluşturacak ponpon halı yapımı ile sizlerleyiz!

Ponpon Halı Yapımı

Ponpon halı yapımı, halıyı gördüğünüzde oldukça zahmet verici gibi görünse de aslında oldukça kolay. Üstelik istediğiniz renkler de ve büyüklükte bu güzelim halıları yapmanız mümkün. Şimdi, ponpon halı yapımı için gerekli olan malzemelere geçelim.

Malzemeler

Yapımı

Ponpon halı yapımı oldukça basit. Dilerseniz bu hobiyi çocuğunuz ile beraber gerçekleştirebilir, onun motor becerisi gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

1.

Yün ipliği fotoğrafta gördüğünüz gibi elinize hafif şekilde sarın.

2. 

Sardığınız ipi elinizden çıkarın.  Ardından kestiğiniz fazla iple, sardığınız ipi ortasından bağlayın.

3.

Bağladığınız ve artık küçük bir yumak olan bu ipi makasla ponpon olacak şekilde şekil vererek kesin.

4.

Her ponpon için bu işlemleri gerçekleştirin.

5.

Ardından halı kaydırmazı alarak yaptığınız ponponda ki fazla ipi tığ yardımı ile kaydırmazın deliklerinden geçirerek bağlayın.

İşte bu kadar basit. Ponpon halı evinize renk katmak için artık hazır!

Ponpon halı yapmak için illa görmem gerekiyor derseniz de buyurun videoya!

Halı KAYDIRMAZ ÜZERİNE Paspas Nasıl Yapılır yazısını sizlerle paylaştık. Ponpon paspas fiyatları öğrenmek yerine bu paspasları evde kendiniz yaparak aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Göstermiş olduğumuz Kolay ponpon yapımı ile en kolay şekilde halı yapabilirsiniz. Aynı şekilde dilerseniz  Ponpon Minder Yapımı ile kendi minderinize de sahip olabilirsiniz. Ponpondan yastık yapımı da popüler olan ev dekor eşyalarından biridir. Ponpon yapımı size zor geliyor ise, Ponpon aparatı ile bu güzel halıları daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4788937/ponpon-hali-nasil-yapilir