Adana’da Yardım Araçlarına Saldırdığı İddiasıyla Tutuklanan CHP Gençlik Kolları Başkanı Tahliye Edildi

CHP’nin Adana Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı olan Eren Yıldırım serbest bırakılarak tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Eren Yıldırım, Adana’da Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleri ile kavga ettiği iddiası ile tutuklanmıştı ve tutuklanması tartışma yaratmıştı.

Yıldırım, 14 Mayıs akşamı ailesi ile birlikte göz altına alınmış ve serbest bırakılmıştı. Alınan bu karardan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından savcılığın yaptığı itiraz neticesinde tutuklanan Eren Yıldırım, Adana Kürkçüler F Tipi Cezaevi’nden 17 günün sonunda serbest bırakıldı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Yıldırım’ın ardından Eski CHP Milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş bir açıklama yaptı. Yarkadaş yaptığı açıklamada:

CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolları Başkanımız, Vefa Grubu Üyesi Eren Yıldırım, mahkeme tarafından saat 15.09’da SERBEST bırakıldı. Ve böylece büyük bir yalan daha çöktü. 17 günlük süren esaret, nihayet az önce sona erdi. Aramıza yeniden hoşgeldin Eren.

Dedi.

Olayın Görüntüleri Ortaya Çıkmıştı!

Eren Yıldırım’ın tutuklanmasına sebep olan ve aynı zamanda da tartışma yaratan olayın görüntülerinin ortaya çıktığı belirtildi. Ortaya çıkan görüntülerde Yıldırım ile görevliler arasında yaşanan tartışma devam ederken silah mekanizmasının sesinin duyulduğu ifade edildi. Aynı anda Yıldırım’ın annesinin de görevlilere söylediği,

“Siz halka silah mı çekiyorsunuz?”

sözlerinin de kayda geçtiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ne Demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada,

“Vefa Sosyal Destek Gruplarına PKK'lıların Van'da yaptığı eylemle, CHP'lilerin Adana'da gerçekleştirdiği saldırı farklı araçlarla olsa da aynı gayeye yöneliktir”

demişti. Bu açıklamanın ardından da savcılığın adli kontrol kararına yönelik yaptığı itiraz neticesinde de Eren Yıldırım tutuklanarak ceza evine gönderilmişti.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4792062/adanada-yardim-araclarina-saldirdigi-iddiasiyla-tutuklanan-chp-genclik-kollari-baskani-tahliye-edildi