George Floyd İçin Müzik Dünyası Sessizlik Protestosu İlan Etti!

Geçtiğimiz hafta polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden George Floyd 'un ölümüne neden olan 4 polis işinden ihraç edilmişti. Ölümünün ardından açıklama yapan belediye başkanı, durumu kınamış ve güvenlik güçlerinin davranışını onaylamadıklarını belirtmişti. George Floyd 'un ölümüne beyaz bir polisin neden olması ise tüm dünyaca hedef alınmış ve bu davranışın kasti yapıldığı yorumları gelmişti. 

George Floyd Cinayetine Müzik Dünyasından Tepki Geldi

ABD'li siyahi vatandaş George Floyd'un 8 dakika 46 saniye boyunca nefes alamamasına neden olan beyaz polisin davranışını protesto etmek isteyen müzik dünyası tam 8 dakika 46 saniye boyunca sessizlik ilan etti. Blackout Tuesday ismini verdikleri bu harekete tüm dünyadan katılım sağlandı. 

Spotify, Amazon Music, Youtube Music ve Apple Music başta olmak üzere çok sayıda müzik uygulaması geçtiğimiz Pazartesi günü hizmet vermezken, instagram ve Twitter sosyal medya akanlarında "Show Must Be Paused" etiketi gün boyu trend oldu. 

Blackout Tuesday Ünlülerce Desteklendi

Dünyanın her tarafından milyonlarca kullanıcısı olan bu müzik platformlarının sessizlik ilan ettiği Pazartesi günü bu harekete onlarca sanatçı da kendi hesapları üzerinden katıldı. George Floyd için sessizlik gösterisine Columbia Records, Interscope Records, Republic Records  ve RCA Records  müzij firmaları da katıldı. Bu firmalarla çalışan Adele, Beyonce, Lady Gaga, Billie Eilish, Columbia Records, Ariana Grande, Kendrick Lamar, Drake, Taylor Swift, Pink ve Khalid de destek verdi. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4793069/george-floyd-icin-muzik-dunyasi-sessizlik-protestosu-ilan-etti