Bu Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı? Son Durum Nedir ?

Bu Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı ? Sorusuna yanıt aranırken beklenen açılama İçişleri Bakanlığından geldi. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ''15 ilde cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek” ifadeleri yer almıştı. Ancak Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yeni bir açıklama ile hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığı ilan edildi.


İlginizi Çekebilir: Bu hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Cumhurbaşkanlığı Tarafından Kaldırıldı!


İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 15 ilde Cumartesi günü acil ihtiyaçlar için market fırın gibi iş yerlerinin açık olacağı, pazar günü ise tam gün kısıtlamanın süreceği, pazar gecesi 23:50'da ise sona ereceği belirtilmiş, ancak yapılan yeni bir açıklama ile kısıtlamanın olmayacağı ilan edilmiştir.

Sokağa Çıkma Kısıtlamasının Gerçekleşeceği 15 İl Hangileri?

05.06.2020 gece yarısı saat 23:59 ile 07.06.2020 gece yarısı saat:23:50 arasında Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak şehirlerinde 2 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiş ancak Cumhurbaşkanlığından yapılan yeni açıklamada kısıtlamanın olmayacağı ilan edilmiştir.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4804063/bu-hafta-sonu-sokaga-cikma-yasagi-uygulanacak-mi-son-durum-nedir