Maya Maskesi İle Güzelleşin: Porselen Gibi Bir Cilt!

Hamur işlerinde kullanılan maya ile cildinizi, hatta saçlarınızı güzelleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte, maya maskesi tarifleri ile güzelleşmenin sırları!

Maya Maskesi Tarifi

Mutfak da hamur işi yaparken en iyi yardımcımız olan maya, şimdi de cilt kusurlarımızı gideriyor. Maya, içinde bulundurduğu maddeler ile cilde oldukça iyi geliyor. İşte, cilt sorunlarınıza göre çeşit çeşit maya maskesi tarifleri!

1. Cildi Vitamine Doyuran Maya Maskesi

Cildimizi beslemek, özellikle yaşlılık belirtileri ile savaşmak için oldukça önemli. Cildi içten olduğu kadar dışarıdan da beslerseniz ve buna erken başlarsanız, yaşlılık belirtilerini de o derece geciktirirsiniz. Maya maskesi de tam olarak bunu yapar. İşte, cildinizi vitamine doyuracak maya maskesi tarifi!

Malzemeler

 Yapılışı

Bu maya maskesi cildinizi parlak yapacak, gerecek ve yaşlılık belirtilerini erteleyecektir.

2. Yağlı Ciltlere Yoğurt ve Maya Maskesi

Yağlı ciltlerin bakımı oldukça zordur. Hemen sivilcelenme huyuna sahiptir. Yağlı cildi olan kişiler, yağ dengesini sağlayacak ürünler kullanmalıdır. İşte, en ucuz yoldan cildinizin yağ dengesini sağlayarak nemlendirecek maya maskesi tarifi!

Malzemeler

Yapılışı

Bu kadar basit bir maya maskesi ile cildiniz de nasıl farklar olduğunu görünce çok şaşıracaksınız!

3. Cildi Neme Doyuran Maya Maskesi

Yaz kış cildimizi nemli tutmak oldukça önemli. Bunun için kremlere dünya para vermeyin. Sadece 2 malzeme ile cildinizi nemlendirirken aynı zamanda peeling yapın. İşte maya maskesi için malzemeler.

Malzemeler

Yapılışı

Her evde bulunan bu iki malzeme ile cildinizin neredeyse haftalık nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

4. Sivilcelere Kesin Çözüm Getiren Maya Maskesi

Sivilceler her yaşta insanın başına bela olabiliyor. Bazen medikal kremler de bu soruna çözüm olmuyor. İşte böyle zamanlarda düzenli olarak kullanınca etkisini göreceğiniz bir tarifimiz var. Maya maskesi sivilce problemlerine kesin çözüm! Buyurun tarife.

Malzemeler

Yapılışı

Bu maya maskesi sivilce sorunlarına oldukça iyi gelen bir tarif. Bu maskeyi düzenli kullandığınız taktir de sivilcelerinizde ki gözle görülür azalma, sizi oldukça mutlu edecek.

Maya Maskesi Faydaları Nelerdir? Cilde en etkili şekilde bakım yapacak olan 5 maya maskesi tarifini sizler için paylaştık. Bu maskeler hem oldukça kolay, hem oldukça ucuz, hem de oldukça faydalı. Peki maya maskesi sadece burada yazılan sorunlara mı faydalı? Elbette hayır… Maya maskesi faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Cilt beyazlatan maya maskesi tarifi istiyor iseniz, burada verdiğimiz herhangi bir tarifi kullanarak cilt beyazlama sağlayabilirsiniz. Yaş maya maskesi saç için de oldukça yararlı bir maskedir. Kuru maya maskesi İbrahim Saraçoğlu tarifleri ile de istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Göz altı Kırışıklıkları için yaş maya maskesi tek başına maya dahi kullanılarak yapılabilir. Gözenek sıkılaştırıcı maya maskesi tarifi de verdiğimiz örneklerde ki gibidir. BALLI maya maskesi ile de gözeneklerinizi sıkılaştırmanız mümkün. Wixy maya maskesi kullananlar araması yaparak, hazır maya maskesinin işe yarayıp yaramadığını öğrenebilirsiniz. Kırışıklık için kuru maya maskesi ile de yaş maya ile de yapılabilir.

- OKU HABER, Makyaj ve Kişisel Bakım bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4817941/maya-maskesi-ile-guzellesin-porselen-gibi-bir-cilt