Beyin Ameliyatı Olurken Zeytin Dolması Yaptı!

İtalya’da 60 yaşındaki bir kadın beyin ameliyatı olurken zeytin dolması hazırladı. Beyninin sol temporal lobunda tümör bulunan kadın ameliyatı esnasında İtalya’nın kızartılarak yapılan meşhur zeytin dolmalarını yaptı. 2,5 saat süren ameliyat boyunca 'Ascoli zeytinleri' olarak adlandırılan yemeğin hazırlığını yaptı ve 90 adet zeytin doldurdu.

Ameliyat Olurken Zeytin Doldurdu!

İtalya’nın Ancona şehrinde bulunan Riuniti hastanesinde uyutulmadan beyin ameliyatı olması gereken bir kadının sol temporal lobunda bulunun tümörün alınması gerekiyordu. Doktorların ameliyat sırasında kadının vücudunun sağ tarafının, konuşma yetisinin ve hafızasının zarar görmesini engellemek için bu yönteme başvurdukları açıklandı.

Ameliyatı gerçekleştiren cerrah Roberto Trignani yaptığı bir açıklamada, operasyonun 2,5 saat sürdüğünü ve 11 personelin ameliyata katıldığını bildirirken ameliyatında çok iyi geçtiğini belirtti. Bu yöntemin hasta uyanıkken gerçekleştirirken beyin tümörü ameliyatları sırasında yapıldığı ve hatta bazen hastaya sorular sorulduğu da ifade ediliyor.

İngiltere de bir müzisyen ise geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde beyin tümörü ameliyatı olurken keman çalmıştı.

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4819453/beyin-ameliyati-olurken-zeytin-dolmasi-yapti