Pirinç Unu Maskesi İle Bembeyaz Bir Cilde Kavuşun!

Pirinç unu, pirinçten elde edilen, tatlılar da bebek mamalarında kullanılan bir gıda ürünüdür. Peki, pirinç unu ile cildinizin rengini bembeyaz bir hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte, her derda devam pirinç unu maskesi!

Pirinç Unu Maskesi

Siz de Kore’li kadınların cildine hayranlıkla bakanlardan mısınız? Eğer cevabınız evet ise doğru yerdesiniz! Özellikle son yıllarda Kore cilt bakımları Türk kadınları tarafından da fazlasıyla merak edilir hale geldi. Kullandıkları kozmetik ürünlerin dışında uyguladıkları doğal maskeler ile de cilt güzelliklerine katkıda bulunan Kore kadınlarının en büyük sırlarından birini size veriyoruz. Hazır mısınız? İşte karşınız da cildinizi beyazlatacak, lekeleri azaltacak, sivilce oluşumunu engelleyecek ve cildinizi porselen bebek cildi haline getirecek pirinç unu maskesi tarifi!

1. Sütlü Pirinç Unu Maskesi

Bu maske tarifi ile hem cildinizi neme doyuracak, hem de bembeyaz bir cilde sahip olacaksınız. Bu maskeyi haftada 2 defa düzenli şekilde uyguladığınız taktirde cilt renginiz açılacak ve sivilce izleriniz açılacaktır. Maskeyi 2 hafta düzenli uyguladıktan sonra 2 hafta ara verin, ve yeniden uygulamaya başlayın.

Malzemeler

Yapılışı

2. Botox Etkili Pirinç Unu Maskesi


Pirinç unu sadece cilt rengini açmıyor. Beraber kullanacağınız birkaç malzeme ve düzenli kullanım ile botox etkisi yaratabilirsiniz. İşte, botoks etkili kakao pirinç unu maskesi tarifi!

Malzemeler

Yapılışı

3. Sivilce Geçiren Suna Dumankaya Pirinç Unu Maskesi

Suna Dumankaya pirinç unu maskesi tarifi ile sivilcelerinizden kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Haydi buyurun tarife!

Malzemeler

Yapılışı

4. Domatesli Pirinç Unu Maskesi

Domatesli pirinç unu maskesi cildinize peeling yaparak beyazlatacak. Eğer 7 gün boyunca her gün bu maskeyi yaparsanız, pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Malzemeler

Cildi Nemlendirmek İçin

Maske İçin

Yapılışı

Pirinç Ununun Cilde Faydaları Nelerdir?

Pirinç unu gücünü doğadan alan çok güzel bir cilt bakımı ve besin ürünüdür. Kore’li kadınlar sayesinde cilde faydaları keşfedilmiştir. İşte, pirinç ununun cilde faydaları!

Pirinç unu mama olarak da kullanılır. Çok uzun senelerden beri pirinç unu mama olarak kullanıldığından maske yapmak fikri son zamanlarda ortaya çıkmıştır. Pirinç unu fiyatı oldukça uygundur. Marketten markete ve markadan markaya değişmekle beraber pirinç unu fiyatı 2 ile 7 TL arasında değişkenlik gösterir.

Pirinç unu maskesi kullanici yorumları okuyarak başka kişilerin sağladığı memnuniyeti görebilirsiniz. Pirinç unu yumurta akı maskesi ile kırışıklık oluşumunu engelleyebilirsiniz. Pirinç unu maskesi Larissa tarafından da tavsiye edilen bir maskedir. Aloe vera pirinç unu maskesi çok popüler olup yapımı oldukça basittir. Bir yemek kaşığı aleo vera jeli ile bir tatlı kaşığı pirinç ununu karıştırarak cildinize uygulayıp 20 dakika bekleyip yıkamanız yeterli olacaktır. Bu un ile yapılan maskeler tüm ciltler için uygundur. Pirinç unu maskesi nasıl yapılır sizler için anlattık. Maske tariflerimiz doğal olduğundan oldukça sağlıklıdır.

- OKU HABER, Makyaj ve Kişisel Bakım bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4829496/pirinc-unu-maskesi-ile-bembeyaz-bir-cilde-kavusun