Metresini 300 Liraya Yakalayan Kayserili Yılan Avcısı

Kayseri’nin yılan avcısı İsmail Kara, metresi 300 liradan, çıplak elle yılan yakalıyor. Ticarete döktüğü yılan avcılığı ile insanları büyük bir dertten kurtardığını ifade ediyor.

Dünya’da farklı meslek grupları ve kazanç kapıları bulunuyor. Bu kazançlar arasında yılan avcılığı en ilginçlerinden biri olabilir. Kayserili İsmail Kara bu işin Türkiye temsilcilerinden. Havaların ısınmasıyla beraber yılanların gün yüzüne çıkması ile de işlerinde açılma oldu.

Geçtiğimiz günlerde Kayseri Güzelyazı mahallesinde Mustafa Sayit isimli bir vatandaşın evinin bahçesinde yılan görüldü. Yılanı görür görmez aklına İsmail Kara geldi ve hemen arayarak evine çağırdı.

48 yaşında olan yılan avcısı hemen yılanın görüldüğü yere geldi. Bahçe içerisinde yılanın yerini tespit etti ve çıplak elle yılanı yakaladı. Yakaladığı yılanı daha sonra ilçe dışında bir alana götürerek doğaya bıraktı.

Evinin bahçesinde yılan bulan Mustafa Sayit yaşananları şu cümlelerle anlattı;

“ Eve geldi ve 15 dakikada yılanı elleri ile buldu.”

İnsanları Büyük Bir Dertten Kurtarıyorum

Kayserili yılan avcısı hayatının dağlarda ve yılanlarla geçtiğini söylüyor. Her türlü yılan cinsine hakim olduğunu iddia ediyor. Yılan yakalama işinde büyük bir talep olduğunu belirten İsmail Kara bu nedenle de para talep ettiğini ifade ediyor. Kayserili yılan avcısı verdiği röportajda;

“ Yılanı metresi 300 TL’den yakalayıp, insanları büyük bir dertten kurtarıyorum.”

İfadelerini kullandı. Yılan avcısı, sadece kendi ilçesinden ve ilinden değil şehir dışlarından da iş aldığını cümlelerine ekliyor.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4842233/metresini-300-liraya-yakalayan-kayserili-yilan-avcisi