Neymar Jr 50 Milyon TL Ceza Ödeyecek!

Geçtiğimiz haftalarda gündeme Barcelona Kulübü ve Paris Saint Germain kulübü arasında kalması ve sözleşme haberi ile gelen Neymar'a ceza kesildi. İspanyol mahkemesi tarafından yapılan soruşturmasının sonucunda Neymar için 6.7 milyon Euro yani 50 milyon TL ceza ödeme kararı alındı. 

Sözleşmesini Fehetti

Barcelona Kulübü ile hala geçerli olan sözleşmeyi feshederek Paris Saint Germain ile anlaşan Neymar Jr , yaptığı sözleşme feshi karşılığında 50 milyon TL ödemek zorunda kalacak. 

2016 Yılında Sözleşme Yenilemişlerdi

Brezilyalı futbolcu Neymar ile Barcelona Futbol kulübü 2016 yılında sözleşme yenilemişlerdi. Sözleşmenin imzalanmasından 1 yıl sonra PSG 'ye transfer olan Neymar, bu transfer sonucunda tazminat ödemek zorunda kalacağı yönü ile  mahkemelik olmuştu. 

İspanyol Mahkeme Barcelona Kulübünün Haklı Buldu

Davayı yürüten Barselona 15 nolu Sosyal Mahkemesi , Barcelona Kulübünden Paris Saint Germain'e transfer olan Neymar davasında Barcelona'yı haklı bularak, sözleşme feshi karşılığında 22.5 milyon Euro yani 50 milyon TL para tazminat bedeli belirledi. 

Karar sonrasında konuşan Barcelona Kulübü ise şu sözleri dile getirdi:

"Karar, 43,6 milyon euro talep eden futbolcunun gerekçelerini tamamen reddetmektedir ve Barcelona'nın başvurusunun büyük bölümünü haklı göstermektedir" 

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4847460/neymar-jr-50-milyon-tl-ceza-odeyecek