Milli Savunma Üniversitesi Sınavında Öğrencilerin Karantinaya Alındığı Haberi Yalanlandı

Geçtiğimiz hafta koronavirüs atmosferinde Milli Savunma Üniversitesi sınavı gerçekleştirilmişti. Sınav sonrası 400 öğrencinin karantinaya alındığı bilgisi yayıldı. Bu bilgi hem bakanlık tarafından hem de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yalanlandı. Haberin yalanlanması sonrası halk derin bir nefes almış oldu.

Aylardır tüm dünyanın düzenin alt üst eden korona virüsü yavaş yavaş kontrol altına alınmaya başlandı. Kontrollü bir hayata geçen Türkiye’de aylardır kapalı olan işletmeler, dükkanlar açıldı. İnsanların sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Ertelenen sınavların da gerçekleşmesi için start verildi. Bu kapsamda yapılan ilk sınav Milli Savunma Üniversitesi sınavı oldu. Bugün ise LGS sınavı gerçekleştirildi.

Sınav esnasında tüm tedbirler alınmasına rağmen geçen haftaki sınav sonrası büyük bir iddia ortaya atılmıştı. Sınav esnasında çoğu öğrencinin virüs kaptığı ve 400 öğrencinin de karantinaya alındığı iddiaları her yerde konuşulmaya başladı. Hem geçen haftaya sınava giren öğrenciler hem de bugün ve gelecek hafta sınava girecek olan öğrenciler büyük endişe duydu. Öğrencileri ve ailelerin yüreğine su serpecek haber ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından verildi.

Twitter üzerinden açıklama yapan bakan, olayların asılsız olduğunu belirtti. Yalan haber olduğunu öğrenen aileler ve öğrenciler rahat bir nefes aldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter Üzerinden Açıklama Yaptı

400 öğrencinin karantinaya alındığı haberi, bakanlık ve Fahrettin Koca tarafından yalanlandı. Bakanlık tarafından yapılan resmi açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Bakanlık tarafından yapılan bu açıklamaların ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Bakan tarafından atılan tweette;

“ Dün sosyal medyada yayımlanan, geçen cumartesi MSÜ sınavında 400 öğrenciye hastalık bulaştığını ve öğrencilerin karantinaya alındığını ileri süren haber gerçek dışıdır. Testi sınav sabahı sonuçlanan COVID-19 hastası bir kişi, sınav sırasında izole edilmiştir. Bulaşma olmamıştır.”

İfadelerinde bulundu.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4849492/milli-savunma-universitesi-sinavinda-ogrencilerin-karantinaya-alindigi-haberi-yalanlandi