Tekirdağ'da Yolcu Minibüsü Devrildi Çok Sayıda Yaralı Var!

Terkidağ’da bir yolcu minibüsü yoldan çıkarak devrildi. Minibüsteki 15 kişiden 5’nin yaralandığı bildirildi. Kazanın Tekirdağ’ın Saray ilçesinin Pazarcık mahallesinde meydana geldiğini açıklandı. Minibüsün Saray’dan Kırklareli’nin Vize ilçesindeki Kıyıköy beldesine yolcu taşıdığı ifade edildi.

Tekirdağ'da Yolcu Minibüsü Şarampole Devrildi!

İddiaya göre, karşı yönden gelen bir arabanın hatalı sollaması nedeniyle bir anda minibüsün önünde beliren otomobile çarpmamak için, şoför Orhan D. minibüsü yoldan çıkardı. Minibüs yoldan çıktıktan sonra şarampole devrildi ve kaza da yaralananlar oldu. Yaralananların arasında sürücü Orhan D., Feyza B., Rahmi A., Fikriye B., ve Ülkü A. bulunuyor. Kazanın meydana gelmesinin ardından olay yerine jandarma, itfaiye, polis ekipleri ve çok sayıda ambulans sevk edildiği bildirildi.

Yaralıların 112 acil servis ve itfaiye ekipleri tarafından minibüsten çıkarıldıktan sonra olay yerinde ilk müdahalelerinin yapıldığı açıklandı. Ve hemen ardından Saray ve Çerkezköy Devlet Hastanelerine kaldırıldıkları bildirildi. Kazadan sonra devrilen minibüs vinç ile bulunduğu yerden çıkarıldı ve kaza yerine Saray Cumhuriyet Savcısı gelerek incelemelerde bulundu. Soruşturma başlatıldı.

- OKU HABER, Yerel Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4852391/tekirdagda-yolcu-minibusu-devrildi-cok-sayida-yarali-var