Motosikletten Yılan Çıktı Görenler Şaşkınlığa Uğradı!

Kırklareli Lüleburgaz da motosikletin içinden çıkan bir insanı zehriyle öldürebilen engerek yılanı görenleri hayrete düşürdü! İşte, detaylar!

Engerek Yılanı Motorsikletin İçinden Çıktı!

Motosikletin içinden çıkan ve oldukça öldürücü zehre sahip olan engerek yılanı, motorun içinden itfaiyenin yardımı ile çıkarıldı. Olayı görenler şaşkınlıklarına hakim olamazken, motorun sahibi yılanın motorun içine nasıl girdiğini bilmediğini ifade etti.

Görenleri oldukça şaşırtan bu olay bugün Lüleburgaz da Edirne caddesinde ki PTT önünde gerçekleşti. Motosikletin sahibi motoru park ederek PTT’ye giriş yaptı. Tam da o sırada oradan geçen polis ekipleri park halinde olan motorun gidon kısmının altından bir yılan kuyruğu gördü. Hemen motorun yanına giden polisler, önce motorun sahibine ulaştı sonrasında itfaiyeye haber verdi.

Yılanı Çıkarmak Çok Güç Oldu!

Olay yerine hemen intikal eden itfaiye ekipleri yılanı motordan çıkartmak için yoğun bir çaba sarf ettiler. Yılana zarar gelmemesi için motoru parça halinde ve dikkatli bir şekilde söken ekipler, yaklaşık 1 saatin sonunda yılana zarar gelmeden motordan çıkardılar.

Engerek Yılanı Zehri İnsan Öldürüyor!

Engerek yılanı motorun içinden uzun uğraşlar neticesinde çıkarıldı. Oldukça zehirli olan bu yılan, başka bir canlıyı ısırdığında eğer hemen müdahale edilmez ise, 5-10 dakika arasında insani dahi öldürebilir! Motor’un sahibi yılanın görülmesiyle büyük bir tehlikeden de kurtulmuş oldu.

- OKU HABER, Yerel Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4917618/motosikletten-yilan-cikti-gorenler-saskinliga-ugradi