İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yangın Çıktı

İstanbul'un Samatya semtinde bulunan İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının olduğu yere acil şekilde çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Binanın içinde mahsur kalanların olduğu söyleniyor.

Olay yerine intikal eden itfaiye erleri olaya müdahale etmeye başladı. Hastane içinde mahsur kalan hastaların tahliyesine başlandı. Hastanenin beyin cerrahi bölümünde yangının çıktığı belirlendi.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi yangınına Bakırköy, Şişli, Fatih, Beyoğlu semtlerinden de destek ekipleri yola çıktı. Birçok itfaiye eri ve itfaiye aracı yola çıktı.

Hastanede Hareketli Anlar Yaşandı

Yangının gerçekleştiği alanda hareketli anlar yaşandı. Hasta yakınları ve hastane personeli, hastaları bir an önce hastaneden tahliye etmeye çalıştı. İtfaiye ekipleri geldiğinde onlara da yardım ederek işleri hızlandırdılar.

Birçok bölgeden gelen itfaiye erleri büyük bir hızla kurtarma işlerine başladı. Hastaların hepsini sorunsuz şekilde tahliye ettiler. Hastaneden çıkarılan hastalar diğer hastanelere sevk edildi. İtfaiye erlerinin yoğun çabası sonrası yangın kontrol altına alındı.

İstanbul Valiliğinden Açıklama

Hastanede çıkan yangın ile ilgili valilik bir açıklama yaptı. Yangında herhangi bir ölüm veya yaralanma olmadığının bilgisi verildi. Hastaneden tahliye edilen hastaların çevre hastanelere naklinin gerçekleştirildiği bilgisi verildi. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada;

"İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi nöroloji Bölümünde bugün 21:30'da henüz tespit edilemeyen bir nedenle yangın çıkmıştır. Söz konusu yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınmış ve hastalar tahliye edilmiştir. Alınan ilk bilgilere göre çıkan yangında herhangi bir yaralı ve can kaybımız yoktur. Konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır."

ifadeleri kullanıldı.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4918405/istanbul-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-yangin-cikti