Balıkesir Merkezli 12 İlde Düzenlenen Operasyonda 13 Kişi Tutuklandı!

Balıkesir merkezli 12 ayrı ilde operasyon düzenlendi. İnternetten yapılan dolandırıcılıkla ilgili operasyonda 25 şüpheli göz altına alındı. Gözaltına alınan 25 şüpheliden 13’ünün tutuklandığı bildirildi.

Balıkesir Merkezli 12 İlde Operasyon Düzenlendi!

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başta Balıkesir olmak üzere İstanbul, Ankara, Eskişehir, Afyonkarahisar, Düzce, Adana, Samsun, Ağrı, Ardahan, Bitlis ve Muş’ta 43 şüpheli yakalandı. 97 ayrı suçtan dolandırıcılık olayına karışan ve yakalanan 43 şüpheliden 25 kişinin sorguları tamamlandı. Adliyeye çıkarılan M.Y., E.U.C, B.K. H.T., E.U., H.C.D., K.C.K, K.K., O.A., M.İ. O.Z., T.O. ve S.K. tutuklandı. 11 kiş adli kontrol şartı ile ve 1 kişide savcılıkta verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından 97 ayrı dolandırıcılık olayı sebebiyle, olaylara karıştığı iddia edilen 43 kişiyi yakalama çalışmaları başlatılmıştı. 3 aylık bir teknik takibin sonucunda ise 12 ilde eş zamanlı operasyon başlatılmıştı. Operasyonda 43 şüphelinin 24’ü göz altına alınmış ve bir süre sonra bir kişi daha yakalanmıştı.  

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4919243/balikesir-merkezli-12-ilde-duzenlenen-operasyonda-13-kisi-tutuklandi