Kahveyi Dışkı Sandı Üstünü Kapatmaya Çalıştı Kedinin O Anları Büyük İlgi Gördü

Kokladığı kahveden hoşlanmayan kedinin kahve üzerini kapatma anları sosyal medya hesaplarında büyük ilgi gördü. Videoyu paylaşan herkes kahvenin sırrını merak etti.

Kediler, tuvaletlerini yaptıktan sonra patisiyle eşinir ve pisliğin üzerini kum ile kapatmaya çalışır. Bu hareketi kokladığı kahve üzerinde yapan kedi ilgi odağı oldu. En çok merak edilen ise kahveye neden böyle bir tepki verdiği oldu ve kahvenin cinsi merak edildi.

Kopi Luwak Kahvesi Olduğu Düşünülüyor

Kopi Luwak kahvesinin özelliğini duyunca çok şaşıracaksınız. Bu kahve misk kedisinin dışkısından elde ediliyor. Bu size iğrenç gelebilir ama Kopi Luwak kahvesi dünyada çok az üretilmektedir ve fiyatı da oldukça pahalıdır.

Endonezya’nın Sumatra Adası’nın çevrelerinde kahve çekirdekleri, palmiye misk kedisi tarafından çok sevilir ve yenir. Kediler bu kahve çekirdeklerini daha sonra dışkı ile vücutlarından atarlar. Kahve üreticileri bu dışkı içinden kahve çekirdeklerini toplarlar ve paketlerler. Daha sonra da satışa hazır hale getiriler.

Video sahibi tarafından bir açıklama yapılmadı fakat videoyu izleyenler kedinin bu şekilde davranmasını buna bağladılar. Kahvenin Kopi Luwak olabileceğini ve kedinin kokuyu dışkı sanması nedeni ile de üzerine kapatmaya çalıştığı söylendi.

- OKU HABER, Viral Videolar Okuhaber bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4920801/kahveyi-diski-sandi-ustunu-kapatmaya-calisti-kedinin-o-anlari-buyuk-ilgi-gordu