Yüzüklerin Efendisi Dizisi İçin Korkunç Görünüme Sahip Oyuncular Aranıyor

Amazon, sinema tarihinde büyük başarılar elde eden Yüzükler Efendisi filmini, dizi olarak tekrardan izleyicilerle buluşturuyor. Farklı ırkların yer aldığı Yüzüklerin Efendisi dünyası için kıllı ve korkunç görünümlü oyuncular aranıyor. Kriterlere uygun kişilere dizide rol verileceği duyuruldu.

Orklar, Elfler, Cüceler gibi farklı ırktan bir sürü yaratık orta dünya zamanında yer alıyor. Özellikle orklar ve cüceler hem çok çirkin bir görünüme sahipler hem de kıllılar. Film sırasında bu ırkların görüntüsü için çok titiz makyajlar uygulanmıştı.

Fakat dizi olayı daha uzun soluklu olduğu için Amazon kendiliğinden korkunç görünüme sahip ve kıllı oyunculara öncelik vermek istiyor. Bunun için de BGT yetenek ajansı yayınladığı bir reklam ile aknesi olan, kıllı, korkunç görünüme sahip kişileri aradıklarını duyurdu. Çok ilginç kriterler arayan ajans neredeyse kafası 360 derece dönen, gözü çıkan oyuncuları çağırıyor.

Korkunç bir görünüme sahip olmanız tek yeterli kriter değil. Yapımcıların aradığı ikinci kriter ise Yeni Zelanda vatandaşı olmak veya Yeni Zelanda çalışma vizesi sahibi olmak. Bu kriterlere uyan her kişi oyuncu olmak için ajansa başvuru yapabilir. Bu oyuncular; goblin, ork, cüce gibi rollerde oynatılacak.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi için Aranan Oyuncu Kriterleri

Dizi uzun soluklu bir yayın hayatına hazırlanıyor. Ayrıca büyük bir cast ihtiyacı da var. Bu nedenle de çok fazla oyuncuya ve farklı görünüme ve özelliğe sahip kişilere ihtiyaç duyuluyor. Oyuncu aranıyor ilanında istenilen farklı özellikler şu şekilde;

Yüzüklerin Efendisi serisini izleyenler bilecektir. Bu dünyada çok farklı ırktan, çok farklı görünüme sahip canlılar yer alıyor. Bu nedenle de oyuncu seçmeleri de normal dizilerin oyuncu seçmelerinden farklı olmaktadır.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Amerika Birleşik Devletleri’nin dev teknoloji şirketi Amazon, büyük bir mücadele sonunda The Lord of The Rings kitap serisinin tüm haklarını satın aldı. Dizi çekimleri için de 1,3 milyar dolar bütçe ayrıldı. Dizinin ilk sezonunun 20 bölüm olması bekleniyor.

Dizinin hazırlıklarına başlayan yapımcı kuruluş, dizinin 2021 yılında izleyici ile buluşturmayı hedefliyor. Birçok rol için oyuncular ile anlaşılmaya başlandığı haberleri geliyor.

- OKU HABER, İnternet Dizileri bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4925695/yuzuklerin-efendisi-dizisi-icin-korkunc-gorunume-sahip-oyuncular-araniyor