Ben Efsaneyim 2 Çıkacak mı? Oyuncuları Kimler Olacak?

Ben Efsaneyim, sinema sektöründeki sayılı zombi filmlerinden birisidir. Zombi filmleri kategorisinde birçok film bulunmaktadır. Bunlar gerek konusu gerekse görselleri ile izleyiciyi tatmin etmelidir. Hikaye ne kadar etkileyici olursa, seyirci de o derece filme ortak olur. Zombi filmlerinde bu etkenlerin birleşmesi filmin kalitesini etkileyen en büyük kavramlardır.

Bu başarıyı yakalayan nadir zombi filmleri bulunmaktadır. Onlardan birisi de Ben Efsaneyim adlı başyapıttır. Ben Efsaneyim, çıktığı dönemden bu yana geçen 13 yıllık süreç içinde izleyiciler arasında her izlendiğinde beğeni toplayan bir filmdir. Film, Richard Metheson’un 1954 yılında kaleme aldığı Im a Legend romanından uyarlanmıştır. Ben Efsaneyim izle için çeşitli film siteleri ve film platformları tercih edilebilir.

Film gösterime çıktığı tarihten bu yana 256.383.010 $’lık bir hasılat yaptı. Çıktığı ilk günde ise 76.5 milyon dolarlık haılatla en çok izlenen zombi filmleri arasında yerini aldı. Türkiye’de ise vizyona girdiği günden itibaren en çok izlenen zombi filmi oldu. Zombi filmi severler ise filmin ikinci serisinin gelmesini uzun zamandır merakla bekliyor. Filmin oldukça etkileyici olması birçok insanı ekrana kitledi. Peki Ben Efsaneyim 2 gelecek mi ?

Ben Efsaneyim 2

Ben Efsaneyim 2, serinin ilk filmi olan Ben Efsaneyim’in devamıdır. Filmin ne zaman gösterime gireceği hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Elimizde ilk filmin yönetmeni Francis Lawrence’nin film ile alakalı bazı değerlendirmeleri bulunuyor. Seyircinin hayran olduğu ve Will Smith’in canlandırdığı Robert Neville’nin filmde öldüğü için 2. film çıkması durumunda burada yer alamayacağını söylenen Lawrence, film hakkında önbölüm çalışması yapıldığını söylemişti.

Ben Efsaneyim 2, üzerine toplantılar yapıldığını söyleyen Lawrence, Robert Neville’nin öldüğünü ve onu tekrar filme dahil etmenin absürt olacağını belirtti. Açıklamaları bundan ibaret olan yönetmenin. Filmin çıkması ve ne zaman çıkacağı hakkında net bir bilgi vermedi. Bu sebeple Ben Efsaneyim'in  hayranları serinin 2. filmini merakla beklemeye devam edecekler gibi görünüyor.

Filmin bir de alternatif sonu bulunmaktadır. Bu sona YouTube gibi video siteleri üzerinden erişilebilir. Alternatif sonda başroldeki Robert Neville ölmez ve kurtuluş hikayesini tamamlar. Bu son üzerinden ikinci filmin devam edebilmesi planlanabilir. Ancak yönetmenin bu sonu önemsemediği apaçık ortada.

Diğer bir açıklama ise filmin senaryo ekibinde görev alan Akiva Goldsman’dan geldi. Goldsman, filmi devam ettirmek için denemelerin olduğunu ve bu sebeple alternatif sonun bile hazırlandığını söyledi. Filmin konusunun oldukça ilgi çekici olmasını planladıklarını hatta enfekte olmuş filler kullanmayı düşündüklerini söyledi. Ancak film çıkacak mı ve ne aman çıkacak gibi soruları cevaplamadı.

Akiva Goldsman’ın açıklamalarından yaptığımız çıkarıma göre filmde Will Smith’in yer alabileceğini söyleyebiliriz. Yönetmen Francis Lawrence’nin açıklamalarındaysa Will Smith’in canlandırdığı karakterin öldüğü ve tekrar diriltmenin saçma olacağı çıkarımı yapılıyor. Lawrence’ye göre Ben Efsaneyim filminin önbölümü yapılmalıdır. Bu olayın yaşanmasının başlangıcı veya öncesi demektir. Yani film konusunda belirsizlik devam etmekte.

Ben Efsaneyim Oyuncuları

Ben Efsaneyim oyuncuları, filmin konusu ve efektleri kadar ilgi çekici olan bir özelliği. Oldukça profesyonel bir ekibi toplayan film bu kadrodan olabildiğince verim almış gibi gözüküyor. Başrolde Will Smith’in ustaca canlandırdığı Robert Neville yer alıyor. Smith ailesinden Will Smith ’in kızı Willow Smith ’te filmde yer almakta.

Ben Efsaneyim oyuncuları arasında: Salli Richardson, Emma Thampson ve Paradox Pollack, Darrel Foster, Dash Mihok, Juanna Muata, Alice Braga, Charlie Tahan gibi usta isimler de yer alıyor.

Ben Efsaneyim IMDb

Ben Efsaneyim IMDb yer alan filmlerden biridir. IMDb, filmler hakkında analiz vb. Işler yapan ve bu verilerin sonuçlarını listeleyen bir veri tabanıdır. Ben Efsaneyim’in ise IMDb üzerinde 670 bin kişinin oylamasıyla 10 üzerinden 7,2’lik bir oya sahiptir. Değerlendirme sonucuna bakılacak olursa Ben Efsaneyim filmi, beğenilen filmler arasında yer alıyor.

Ben Efsaneyim Konusu

Ben Efsaneyim konusu , zombi konulu filmler arasındadır. ABD’de yayılmaya başlayan bir zombi virüsünün başroldeki Robert Neville’nin ailesi dahil birçok kişiyi öldürmesini konu edinir. Dünyada hayatta kalan az insandan biri olan Robert, köpeği ile birlikte yaşam mücadelesi verir. Film bu yaşam mücadelesinin ardından gelen kurtuluş hikayesini konu edinir.

Bazı filmler üzerinden zaman geçse de izlenmeye doyum olmaz. Ben Efsaneyim de bu filmler arasında yer alıyor. Bu sebeple insanlar filmin devamını istemekte oldukça haklı. Bu tarz zombi filmleri beklentiyi çok karşılamadığı için sinemaseverler Ben Efsaneyim filmini tekrar tekrar izlemektedir. Filmin devamı hayranları tarafından merakla beklenmeye devam ediyor. 

- OKU HABER, Sinema Dünyası bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4937064/ben-efsaneyim-2-cikacak-mi-oyunculari-kimler-olacak