Meclisten İlk Erişim Kısıtlaması Netflix'e Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medyalar hakkındaki düşünceleri sonrası TBMM jet hızıyla uygulamaya geçti. Erdoğan’ın Youtube, Twitter ve Netflix’e karşı olduklarını açıkladığı konuşmasının ardından Netflix’e kısıtlama getirildi. TBMM interneti ile dizi ve film platformu olan Netflix’e girmek isteyen çalışanlar erişim yasağı ile karşılaştı.

Sosyal medyalar hakkında yeni düzenlemeler geliyor. Bu düzenlemeler henüz düşünce aşamasında iken TBMM çalışanları ilk erişim yasağını yaşayan kişiler oldu. TBMM internetini kullanarak dizi ve film izlemek isteyen kişiler;

“ Bu siteye ulaşılamıyor.”

Yazısını gördü ve siteye erişim sağlayamadı.

TBMM’den aktarılan bilgilere göre Bilgi İletişim Başkanlığı yetkilileri, iş ile alakalı siteler hariç diğer tüm sitelere erişim engeli getirildi. TBMM çalışanları, meclis internetinden şuan için; Whatsapp, Twitter, Youtube ve Instagram hesaplarına girişi yapabiliyorlar.

Erdoğan’ın Sosyal Medya Hesapları Hakkındaki Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Youtube canlı yayın ile gençlerle buluşan Erdoğan’ın yayını çok fazla “dislike” almıştı. Buna rağmen sosyal medyalara karşı olmadıklarını hatta yayın yaptıklarını ifade etmişti. Fakat daha sonra kızı, torunu ve kızının eşi hakkında söylenen kötü ve ahlaksız söylemeler sonrası sosyal medya hesaplarının görüşülmesi için meclisi işaret etti.

Dün yaptığı konuşmada Erdoğan;

“ Niçin Twitter, niçin Netflix, niçin Youtube gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz?”

İfadelerine yer vermişti. Konuşmasına ve açıklamasına devam eden Cumhurbaşkanı;

“ İşte bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırabilmek için. Bunlar ahlak sahibi değil. Bu millete layık olmayan bu gelişmeleri yaşamak, görmek istemiyoruz. Burada üzerinde durmamız gereken asıl konu medya ve özellikle sosyal medya mecralarının nasıl olup da böyle bir kokuşmuşluğun aracı haline dönüştükleridir.”

İfadelerini kullandı. Ayrıca bu tip sosyal medyaların tamamen kaldırılması ve kontrol edilmesi için parlamentoya gideceklerini belirtmişti.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4943016/meclisten-ilk-erisim-kisitlamasi-netflixe-geldi