Aile Çocuklarına İşkence Yapan Bakıcıya Verilen Cezayı Az Buldu!

3 yaşındaki bir çocuğa bakan bir bakıcı, baktığı çocuğa işkence yaptı ve 7, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kararı duyan aile isyan etti. Özbek Gulnoza Rabieva, Balıkesir’de iş kadını olan Yeliz Kılıç’ın 3 yaşında olan oğlu Ayaz’a kötü davranması ve aynı zamanda da evde bulunan ziynet eşyalarını çaldığı iddiası ile yargılanıyordu. Alınan 7,5 yıllık kararın üzerine cezanın az olduğunu söyleyen Yeliz Kılıç, yaşadıkları olay nedeniyle hem kendisinin hem de evladının psikolojisinin bozulduğunu ifade etti.

Aile Evi Kontrol Ediyordu!

Geçtiğimiz yıl içerisinde Balıkesir Altıeylül ilçesinde yaşanan olay öncesinde iş adamı Uğur Kılıç ile Yeliz Kılıç, çocukları Ayaz’a bakmaları için Gulnoza Rabieva'yı işe aldıklarını belirttiler. Anne, gün içinde evin içini uzaktan kontrol ettiğini ve elektriklerin kesildiğini ifade etti. Elektriklerin kesilmesi nedeniyle kamera kaydının olmadığını düşünen anne, yaptığı araştırmadan sonra Rabieva'nın kamera fişini çektiğini ve bunu fark ettiğini söyledi.

Durumu fark eden Kılıç ailesi, Gulnoza Rabieva'nın Ayaz’ı ilaçla uyutarak zarar verdiği ve evde bulunan eşyaları da çaldığı gerekçesiyle bakıcıya dava açtıkları öğrenildi. Kaçan bakıcı ise yakalandıktan sonra tutuklu olarak yargılanırken sonuçlanan dava ile 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kılıç Ailesi Bakıcıya Verilen Cezayı Az Buldu!

Dava sonuçlandıktan sonra Kılıç ailesi, Gulnoza Rabieva için verilen cezanın az olduğunu söylediler ve,

"Bu kadın bizim kabusumuz oldu"

diyerek,

 "Çocuğumun vücudu yara içinde. Uyutmak için verdiği ilaç ve yasak olmasına rağmen yedirdiği süt tozu onu mahvetti. Çocuğa bile acımamış vicdansız. Bu kadına verilen 7 buçuk yıl ceza az bile. Kimseye güvenemez hale geldik"

diye konuştular.

- OKU HABER, Yerel Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4945713/aile-cocuklarina-iskence-yapan-bakiciya-verilen-cezayi-az-buldu