Hatalı Basım 50 TL’yi Almak İçin 75 Bin TL Teklif Ettiler

Antalya’da yaşayan Mustafa Şahin’in eline en değerli 50 TL geçmiş durumda. Bankadan hatalı şekilde çıkarılan para için koleksiyoncular 75 Bin TL teklif ettiler.

Parayla para satın almak hiç bu kadar pahalı olmamıştı. Eline hatalı basım 50 TL Banknot geçen Mustafa Şahin, paraya sahip olmak için 75 Bin TL teklif edildiğini söyledi. Ülkenin en pahalı 50 TL’sine sahip olan Şahin, gelen teklifleri kabul etmediğini söyledi.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yaşayan Mustafa Şahin eline geçen parada bir değişiklik olduğunu fark etti. Paranın sağ üst köşesinde 50 TL yazması gerekirken 5 TL yazdığını gördü. Paranın sahte olabileceğini düşünerek hemen bankaya gitti. Bankada sahte kontrolünden geçen paranın sahte olmadığı ve kullanılabilir olduğu görüldü. Sadece paranın basım anında bir hata oluşmuş ve 0 rakamı çıkmamış.

50 TL’nin Fiyatı 75 Bin TL

Koleksiyoncular ilginç ve tek olan maddelerin koleksiyonunu yapmayı ve değerlerinin üzerinde ücret ödemeyi teklif edebilirler. Bunun bir örneğini 0 rakamı olmayan 50 TL’de görüyoruz. Hatalı basılmış paraya sahip olan Mustafa Şahin, koleksiyoncuların kendisine 75 Bin TL teklif ettiğini belirtti. Fakat parayı satmayı düşünmediğini ve kendisinin saklayacağını belirtti.

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Şahin şunları ifade etti.

“  Elimdeki parada 0 rakamı eksik basılmış. Ödemelerimi yaparken parada 0 olmadığını fark ettim. Sahte olduğunu düşündüm. Sonrasında bankaya götürdüm, ama para sayma makinesinden geçti. Sahte para kalemi ile de denedim ama herhangi bir sıkıntı olmadığını gördüm.”

Kendisinin de paraya ilgisini olduğunu ve kendisinin bu parayı muhafaza edeceğini o nedenle de gelen teklifleri geri çevirdiğini belirtiyor. Açıklamalarına devam eden Şahin şu sözlerle devam etti;

“  Böyle bir paranın elimde olduğunun duyulmasının ardından bazı koleksiyonerler beni aramaya başladı. Araştırmalarımda böyle paralara yüksek rakamlar ödendiğini öğrendim. Bana da aşağı yukarı 75 Bin TL’lik teklif geldi. Bu parayı satmayı düşünmüyorum. Böyle paraları da toplamayı düşünüyorum.” Dedi.

Hatalı para yaklaşık 20 gün önce eline geçmiş. Daha sonra yaptığı araştırmalarda bu şekilde 4-5 tane paranın piyasada olduğunu öğrenmiş.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4963988/hatali-basim-50-tlyi-almak-icin-75-bin-tl-teklif-ettiler