DSÖ Koronavirüsün Bulaşma Şekline Dair Yeni Rehber Yayınladı! Virüsün Hava Yolu ile Bulaşması Mümkün mü?

Korona virüsün hava yolu ile yani aerosel yoluyla bulaşıp bulaşmadığına dair tartışmalar hız kesmeksizin sürerken, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından virüsün bulaş şekline ilişkin yeni bir rehber yayınlandı.

DSÖ’nün Konuya İlişkin Yeni Rehberi

DSÖ tarafından korona virüsün nasıl bulaştığına dair yayınlanan yeni bir rehber, virüsün havadan bulaşma yapıp yapmadığına dair süren tartışmalar açısından da flaş bir gelişme olarak kabul edilerek, gündemdeki yerini aldı.

Dünya Sağlık Örgütü yani DSÖ, Covid-19 sebebi olan virüsün hava yolu ile bulaştığına dair bazı raporları da göz önüne alarak, yeni tip korona virüsün bulaşma şekillerine ilişkin yeni bir rehber yayınladı. Fakat DSÖ tarafından yayınlanan bu yeni rehberde, korona virüsün hava yolu ile bulaştığının net bir teyidi ise yapılmadı.

Aerosol Yoluyla Bulaşma İhtimali Yeni Rehberde Yer Aldı

Korona virüsün hava yolu ile bulaştığına yönelik yeni rehberde net bir teyit yapılmamasına karşın Reuters Haber Ajansı tarafından geçilen habere göre, Dünya Sağlık Örgütü yayınladığı son virüs bulaş rehberinde,

“fitness salonları ya da restoran tarzı kapalı ve kalabalık alanlara dair bazı salgın raporlarının ise aerosol yolu ile bulaşma ihtimalini gösterdiği”

noktasında yeni bir kabul yer aldı.

Yani bu son rehber ile korona virüsün kalabalık ve kapalı alanlarda hava yolu ile bulaştığına dair raporların, bu şekilde bir bulaşma ihtimalini gösterdiğine işaret edilmiş oldu.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4996083/dso-koronavirusun-bulasma-sekline-dair-yeni-rehber-yayinladi-virusun-hava-yolu-ile-bulasmasi-mumkun-mu