Çorum Altın Saçıyor Altın Yüklü Araç Tarlaya Uçtu Altınlar Çevreye Dağıldı

Çorum’un Sungurlu ilçesi yakınlarında direksiyon hakimiyetini kaybeden şoför, tarlaya uçtu. Altın taşıdığı öğrenilen zırhlı araç içindeki altınlar çevreye dağıldı. Altınların toplanması isin jandarma tüm önlemleri aldı.

Ülkenin altın merkezi haline gelen Çorum’da talihsiz bir kaza yaşandı. Çorum- Sungurlu karayolunda meydana gelen kazada altın yüklü zırhlı araç kaza yaptı. Mavi Ocak Tesisleri yakınında direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü önce bir direğe çarptı. Ardından kontrolü sağlayamadı ve yan taraftaki boş tarlaya uçtu.

Zırhlı aracın tarlaya uçtuğunu gören diğer araç sürücüleri hemen jandarmaya haber verdiler. sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ekipleri ile beraber polis ekipleri ve 112 acil ekibi geldi. Tarlaya uçan zırhlı araç kaza alanında kaldırıldı ve bölge şerit içine alındı.

Altınlar Tarlaya Saçıldı

Kaza yapan zırhlı araç içerisinde altın olduğunu öğrenen ekipler hemen bölgeyi emniyet şeridine aldı. Ardında da tırmıklar ve dedektörlerle bölgede altın araması yapıldı. Aracın içinde bulunan altınlardan bir kısmının kayıp olduğu belirlendi. Arama çalışmaları devam ediyor.

Zırhlı araç içindeki altınların bir kuyumcuya ait olduğu tespit edildi. Araç içindeki altın miktarı ise gizli tutuldu. Çorum İli Jandarma Komutanı Albay İlhan Uzunoğlu da kazanın yaşadığı bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Aracın altın taşıdığını duyan köylüler de büyük bir merakla olay yerine geldiler. Çevre köylülerden olan ve olayın yakınında bağ evi bulunan 72 yaşındaki Nacmi Kurt kazayı öğrenir öğrenmez yardım için bölgeye geldi. Muhabirlere röportaj veren Nacmi Kurt;

“ Ben Sungurlu ilçe merkezinde oturuyorum. Bağ evimin hemen karşısında içi altın dolu bir aracın uçtuğu söylendi. Çok şaşırdım. Şu an ona bakmaya geldim dedi.”

Zırhlı araç sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkar araç olay yerinden kaldırıldı. Olay yerine gelerek kaza bölgesini çevreleyen güvenlik güçleri tırmık ile altınları aramaya devam ediyor.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4998462/corum-altin-saciyor-altin-yuklu-arac-tarlaya-uctu-altinlar-cevreye-dagildi