Instagram Bağış Toplama Özelliğini Aktif Hale Getiriyor

Instagram üzerinden bağış toplama özelliğinin aktif hale getirileceği haberi sosyal medya kullanıcılarını heyecanlandırdı. Duyuru, Facebook tarafından yayımlanan bir makale ile yapıldı. Makalenin içeriğinde ayrıca sistemin nasıl işleyeceği ve nasıl para toplanacağı da anlatılıyor.

Fotoğraf ve kısa video paylaşma platformu olan instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra değişim göstermeye başladı. Birçok alanda yenilik ve özellik geliştirmesi yapıldı. Özellikle filtrelemelerin çeşitliliği, uygulamanın en çok tercih edilen özellikleri arasında yer alıyor.

Instagram şimdi ise yepyeni bir yenilik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bu yeni özellik sayesinde; kendinize, şirketinize, arkadaşınıza bağış toplayabileceksiniz. Uygulama ilk önce Amerika Birleşik Devletleri, İrlanda ve Birleşik Krallık bölgelerinde test edilecek. Daha sonra tüm dünyada aktif hale getirilecek. Ayrıca bağış çıkartma özelliğini kullanarak bağış toplayan kuruluşlara da para yardımı yapılabilecek.  

Instagram Üzerinden Bağış Toplama Özelliği

Instagram kullanıcısı iseniz ve kişisel olarak para toplamak istiyorsanız bazı ayarları yapmanız gerekiyor. İstenen ayarları aktifleştirdikten sonra takipçilerinizden para toplayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekilde;

Herkes Instagram Üzerinden Para Toplayabilecek mi?

Facebook tarafından yayımlanan makalede, instagram üzerinden para toplama özelliğinin herkes de açık olmayacağı belirtiliyor. Sadece başvurusu onaylanan kişilerde para toplama özelliği açılacak. Bunun için belirlenen kriterlerin geçilmesi gerekiyor.

Para toplayacak kişilerin gerçek anlamda para toplamasına gerek duyulursa özellik aktifleştirilecek. Kişisel para toplama özelliği 30 gün boyunca aktif kalacak ve bu sürede para toplanabilecek. Daha sonra uzatılması gerek görülürse uzatılabilecek. Özelliğin aktif olabilmesi için bir diğer kriter de 18 yaşından büyük olma zorunluluğu.

Sizlere bağış yapan kişiler kimliklerinin diğer kişilerle paylaşılmamasını isteyebilecek. Sadece bağış toplayan kişi bağışçıyı ve bağış miktarını görebilecek. Bağış toplama süresi dolduğunda tüm para banka hesabınıza geçirilecek.

- OKU HABER, Teknoloji Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5038431/instagram-bagis-toplama-ozelligini-aktif-hale-getiriyor