Sadece 3 Ay Çalıştı Hem Araba Aldı Hem de Tatil Yaptı!

Bir BBC programı olan +90'nın bu hafta ki bölümünde Finlandiya da okuyan Türk öğrenci Ateş Karadadaş vardı. Karadadaş anlattıkları ile adeta şok etti! Bakın bakalım, Finlandiya da aldığınız maaşla neler yapabilirmişsiniz!

Yaşam Standartları Yüzünden Yurt Dışına Gittim!

Ateş Karadadaş Türkiye de üniversite bitirmiş, ancak yaşam standartlarının iyi olmaması sebebiyle yurt dışına gitmeyi tercih eden bir Türk vatandaşı. Bunun içinde Finlandiyayı tercih eden Karadadaş, 2015 yılında bu ülkenin üniversite sınavına giriyor, ancak kazanamıyor. 2016 yılında şansını tekrar deniyor ve sınavı kazanarak Finlandiya'nın Valkeakoski şehrine yerleşiyor ve okuyan herkesi kıskandıracak yaşam bundan sonra başlıyor!

Pizzacı da Çalıştım!

Finlandiya da bir okul kazandıktan sonra part-time olarak bir pizzacı da çalışmaya başlayan Karadadaş, burada çalıştığı maaşla hem ev kirasını ve tüm masraflarını karşılamış, hem de para biriktirip ilk arabasını almış!

Türkiye de yaşamaya devam etse bu yaşadıklarının yanından geçemeyeceğini dile getiren Ateş Karadadaş verdiği röportaj da Finlandiya da ki yaşam şartlarını ve okul bittikten sonra ki planlarını anlattı.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5044907/sadece-3-ay-calisti-hem-araba-aldi-hem-de-tatil-yapti