Ünlü YouTuber Ruhi Çenet Göz Altına mı Alındı?

Türkiye’nin ünlü youtuberlarından Ruhi Çenet’in son çektiği videosu nedeniyle gözaltına alındığı iddia edildi.. Ruhi Çenet’in geçtiğimiz günlerde Adana’nın Hürriyet Mahallesi’nde çektiği video ile gündeme gelmişti. Çektiği bu video nedeniyle de gözaltına alınarak ifadesinin alındığı ve hemen sonrasında da serbest bırakıldığı iddia edildi.

Paylaştığı dikkat çekici videoları ile tanınan ve yıllardır popülaritesini kaybetmeden videolar paylaşan Ruhi Çenet takriben 5 milyon aboneye sahip. Geçtiğimiz günlerde Adana Hürriyet Mahallesi’ne gitmiş ve bu mahallede bir video çekmişti. İnsanların bu tehlikeli olarak bilinen mahallede neler yaşadığını göstermek istemişti. Çektiği videodan sonra ise emniyet memurlarının harekete geçtiği ve polis ekiplerince gözaltına alındığı ve ifade verdikten sonrada serbest bırakıldığı iddia edildi. Trendlerde bir numaraya yerleşen videoda Çenet’in suçu ve suçluyu övdüğü ifade edilmişti.

Ruhi Çenet İnstagramdan Paylaşım Yaptı!

Ruhi Çenet sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile videoyu kaldırdığını belirtti. Sebep olarak ise kendilerinin yanlış anlaşılmaya neden olabileceğini ifade etti. Bu açıklama ve videonun kaldırılması ise Ruhi Çenet’in göz altına almasıyla ilgili olan iddiaların güçlenmesine neden oldu.

Çenet bu iddialardan sonra bir İnstagram paylaşımı yaparak tutuklanmasıyla ilgili haberlerinde asılsız olduğu ifade etti. Şuan itibariyle Konya’ya bulunduğunu açıklayan Ruhi Çenet, videoyu da kendi kanalından kendi rızası ile kaldırdığını belirtti. Videonun bazı bölümlerinin yanlış anlaşılabileceğini söyleyen ve bu sebeple videoyu kaldırdığını ifade eden Çenet, hakkında çıkan tutuklandığı yönündeki asılsız medya paylaşımlarına da sitemde bulundu.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5061006/unlu-youtuber-ruhi-cenet-goz-altina-mi-alindi