Taksilere Puan Sistemi Gelecek! Müşteriler Taksicilere Not Verecek!

Taksiciler için puanlama sistemi geliyor ve bunun için çalışmalara başlandı. Taksiye binen müşteriler tarafından taksinin şoförüne belli konularda puanlar verilecek. Puanlamalar kurallara uyma, yolcu ve yol güvenliği, nezaket gibi birçok konularda olacak. Kurulacak sistem üzerinden görülecek olan notları yükseltmek içinde şoförler arasında rekabetin başlayacağı söyleniyor.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, pandemi nedeniyle iş kaybı yaşandığını belirtirken şu sözlere yer verdi:

"Bu süreçte Özel Tüketim Vergisi teşviki sektörümüz için tekrar gelirse 270 milyon liralık araç alımı yapıp araç parkını yenileyerek sezonu açmak istiyoruz. ÖTV teşviki ile sektör her sene üç bin araç yenilenir. Doğrudan 250 bin kişi buradan ekmek yiyor. Her gün 800 bin taşıma yapıyoruz. Bu gerçekler ışığında araçlarımızı da yenileyerek müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermek istiyoruz".

Taksilerde Ödül Sistemi Olacak!

Türkiye Gazetesi’nde çıkan bir habere göre Eyüp Aksu yaptığı konuşmada, puanlama sistemi için mobil uygulama üzerinde çalıştıkları bilgisini verdi.  Aksu açıklamasında,

"Ödüllendirme sistemini getirerek müşterilerimize daha da kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmamız bittiğinde müjdeyi vermiş olacağız. Sektörde iyi örnekleri çoğaltarak müşterilerimizi daha memnun ve mutlu etmek istiyoruz"

dedi.

Müşterilerin vereceği notlar üzerine de şoförler arasında tatlı bir rekabetin başlayacağı bekleniyor. Tabi bu şekilde kurulabilecek sistem sonucunda da müşteriler yüksek puanlı şoförleri tercih edebilecekler.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5074365/taksilere-puan-sistemi-gelecek-musteriler-taksicilere-not-verecek