Türk Kahveli Pavlova Tatlısı Nasıl Yapılır? Pavlova Tatlısının Hikayesi Nedir?

Pavlova tatlısının adı ünlü bir Rus balerinden gelmektedir. Adını Anna Matveyevna Pavlova isimli balerinden alan bu tatlının bir hikayesi vardır. Pavlova tatlısı pek çok kişinin zevkle yediği tatlılardan biridir. Şimdi Türk kahveli pavlova tatlısı tarifi ile bu leziz tatlıyı yapalım hem de Pavlova tatlısının hikayesi nasılmış, anlatalım.

Pavlova Tatlısının Hikayesi!

Yıl 1926 ve Anna Matveyevna Pavlova, Yeni Zelanda - Avusturalya turnesine çıkar. Yeni Zelanda’ya yaptığı ziyaret yılın olayı kabul edilir. Ve o zamandan bu zamana aktarılanlara göre, Pavlova’nın kaldığı otelin şefi kendisine bir tatlı hazırlamayı ister. Balerinin beyaz tütüsünden etkilenir ve kırılgan, hafif ve oldukça narin bir tatlı yapmak için kolları sıvar.

Tatlıyı yapar. Yaptığı tatlıyla şunu anlatır; tatlının bezeye benzeyen tabanı tütünün asıl şeklini oluşturur. Üstünde bulunan krem şanti kısmı tütünün üzerindeki ince kumaşı ifade eder. ve süslemede kullanılan kivilerde balerinin tütüsünün üzerinde yer alan yeşil gül yaprakları anlamına gelir. Tatlı o yıllarda oldukça tutulur. Önemli günlerin en önemli tatlısı olur ve Yeni Zelanda ile Avusturalya’nın milli tatlısı olarak kabul edilir.

Türk Kahveli Pavlova Tarifi!

Vereceğimiz bu tarif ile 4 adet Pavlova tatlısı yapılabilmektedir.

Malzemeler:

Krema için:

Pavlova Tatlısı Nasıl Yapılır?

- OKU HABER, Gurme bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5106720/turk-kahveli-pavlova-tatlisi-nasil-yapilir-pavlova-tatlisinin-hikayesi-nedir