MasterChef’te Eray mı Ebru mu Kazandı? MasterChef Vişneli Köfte Kebabı Nasıl Yapılır? Dilara Ayrıldı mı?

MasterChef’te Eray Ebru mu kazandı? 13 Ağustos 2020 de yayınlanan yarışmanın ilk etabında yapılması istenilen MasterChef vişneli köfte kebabı nasıl yapılır? Vişneli köfte yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Masterchef yarışmasının ikinci etabına seçilen altı isim mısır ile ne yemeği yaptılar? MasterChef’ten Dilara ayrıldı mı? MasterChef’te kim kazandı? MasterChef’'in 12. yarışmacısı kim oldu?

MasterChef Vişneli Köfte Kebabı!

Yarışmanın ilk etabında yarışmacılardan vişneli köfte kebabı yapmaları istendi. Yarışmanın başında vişneli köfte nasıl yapılır sorusunun cevabını bilmeyen yarışmacılara şefler birkaç bilgi verdiler.

Bu bilgiler; Vişne ile köftenin boyutlarının aynı ve vişneli köfte kebabı yaparken altına konulan pidenin yeterince ıslak olması idi.

Çekişmeli bir şekilde geçen yarışmada yemekler hazırlandıktan sonra sıra tadıma geldiğinde Büşra’nın tabağındaki köfteler dağılıyordu. Büşra bunun üzerine tezgahının kendisine uğursuz geldiğini ve bu nedenle değiştirmek istediğini belirtti. Ayrıca daha iyi konsantre olabilmek için şeflerinde kendisine ara sıra bağırmalarını istedi.

MasterChef yarışmasında ilk etap yemekleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna tarafından tadıldıktan sonra ilk altı isim belirlendi ve belirlenen bu isimler ikinci etapta yarışmaya hak kazandılar.

MasterChef’ten Dilara Ayrıldı mı? Neden?

MasterChef yarışmacılarından Dilara ayrıldı mı? Evet, Dilara daha 19 yaşında ve yarışmanın da bir kurtlar sofrası olduğunu belirterek, yarışmadan çekilmek istediğini şeflere iletti.

Mutfakta kendisini daha iyi geliştirdikten sonra da tekrar yarışmaya katılmak istediğini ifade eden Dilara’nın yarışmadan çekilme isteği, şefler tarafından kabul edildi. Ve Dilara yarışmadan ayrıldı.

MasterChef Yaratıcılık Oyunu Ana Malzemesi Mısır!

İkinci etapta yarışma hakkı kazanan altı yarışmacıya mısır kullanarak bir yemek hazırlamaları söylendi. Hırsla, çekişmeyle ve mücadele verilerek hazırlanan yemekler şeflere sunuldu. Tadım aşamasından sonra üç şefin değerlendirmesinin ardından son ikiye Eray ve Ebru’nun tabağı kaldı.

Peki, 13 Ağustos’ta kim elemeyi geçti? MasterChef yarışmacılarından Eray mı Ebru mu kazandı? İşte, en çok merak edilen sorunun cevabını şefler verdi ve bugün MasterChef’te kazanan Eray oldu. 4 kez art arda her gün yarışan Eray günün birincisi ve MasterChef’in 12. yarışmacısı Eray olarak belirlendi.

Peki, şimdi ilk etapta istenilen Vişneli köfte kebabı nasıl yapılır diyelim ve vişneli köfte tarifi verelim.

MasterChef Vişneli Köfte Kebabı Tarifi!

MasterChef vişneli köfte kebabı tarifi ile kebabınızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli hususun; köftelerle vişnelerin aynı büyüklükte olmasının ve pidenin de tam kıvamında ıslatılmasının gerektiğini tekrar vurgulayalım. İşte, vişneli köfte tarifi!

Malzemeler

MasterChef Vişneli Köfte Nasıl Yapılır?

MasterChef vişneli köfte nasıl yapılır, sorusunun cevabını hemen verelim.

MasterChef 25. Bölüm Fragmanı Yayında!


MasterChef 25. bölüm fragmanı yayınlandı. Fragmandan anlaşıldığı kadarıyla, 25. bölüm MasterChef yarışması oldukça çekişmeli geçecek ve ilk etap yemeği olarak da MasterChef sebzeli tart veya MasterChef sebzeli kiş yarışmacılara verilecek gibi görünüyor. Bir sonraki 25. bölüm MasterChef özeti ve yemek tarifleri için lütfen takipte kalın.

- OKU HABER, Televizyon Dünyası bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5109981/masterchefte-eray-mi-ebru-mu-kazandi-masterchef-visneli-kofte-kebabi-nasil-yapilir-dilara-ayrildi-mi