Düğünde Aynı Makyaj Malzemesini Kullanan 35 Kişi Koronavirüse Yakalandı!

Ordu’da bir düğünde 35 kişi aynı makyaj malzemesini kullananlar koronavirüse yakalandılar. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Koronavirüs Kriz Masası üyesi olan ve aynı zamanda da İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Faik Ayık, aynı makyaj malzemelerini kullanan kişilere koronavirüs bulaştığını açıkladı.  

Ordu’da Düğünde 35 Kişiye Koronavirüs Bulaştı!

Yerel bir televizyon kanalının programına katılan Dr. Faik Ayık yaptığı açıklamada koronavirüsün nasıl yayıldığı ile ilgili bilgiler verdi. Koronavirüsün en çok düğün ve cenaze gibi kalabalık toplulukların olduğu ortamlardan bulaştığını söyledi. Dr. Ayık, konuyla ilgili 24 Temmuz’da Ordu Altınordu ilçesinin Saraycık Mahallesinde yaşanan karantinadan örnek verdi ve,

"Düğün, cenaze, nişan ve mevlit gibi organizasyonlarda çok çok dikkat etmek gerektiğini, yakın temaslardan kaçınılmasını özellikle söyledik. Örnek olarak Saraycık Mahallesi'nde bir karantina uygulaması oldu. Oradaki düğünde İstanbul'dan gelen pozitif kişinin makyaj malzemesinin 20 kişi tarafından kullanılmasından dolayı yaklaşık 30-35 kişi pozitif oldu"

açıklamasını yaptı.

Kurban Bayramı’nda ve Fındık Hasadında Koronavirüs Vakaları Arttı!

Dr. Faik Ayık açıklamalarına, Kurban Bayramı’nda insan trafiğinin artmasının neticesinde vaka sayılarının da arttığını bildirdi. Ayrıca fındık toplamak için şehre gelen mevsimlik işçiler sebebiyle de artışların devam ettiğini vurguladı. Vatandaşlara koronavirüse karşı korunabilmenin yollarından bahsettikten sonra da hijyen, maske ve sosyal mesafe konusunda da uyarılarda bulundu.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5116475/dugunde-ayni-makyaj-malzemesini-kullanan-35-kisi-koronaviruse-yakalandi