İlave TV Arif Kocabıyık Gözaltına Alındı!

Genellikle siyasi konular hakkında çeşitli görüşlere söz hakkı vererek röportajlar yapan Arif Kocabıyık gözaltına alındı! Geçtiğimiz günlerde yayınladığı İlave TV röportajları kapsamındaki bir video nedeniyle Kahramanmaraş 'ta gözaltına alınan Kocabıyık 'ın avukatı oldukça sert yorumlarda bulundu!

" Arif Kocabıyık Gözaltı Kararı Karşısında Hukukçu Olarak Utanıyorum "

Ünlü YouTuber 'ın göz altına alınması karşısında şaşkınlığını dile getiren avukatı  Ömer Furkan Dağ , olay hakkındaki şaşkınlığını şu şekilde dile getirdi: 

"Mağduru dahi belirli olmayan video paylaşımı üzerinden 48 saat dahi geçmeden müvekkilin ifadesi alınmak üzere apar topar Emniyet Müdürlüğü'ne çağrılması durumunu bir hukukçu olarak utançla izliyorum" 

İlave TV Arif Kocabıyık Neden Gözaltında?

Video paylaşım sitesinde yayınladığı bir video nedeniyle gözaltına alınan Kocabıyık için sosyal medyada büyük bir hareketlilik meydana geldi. İlave TV Arif Kocabıyık olarak da tanınan genç fenomen, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü 'nde ifadeye alındı. 

Ömer Furkan Dağ Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile de dikkat çekerken, olayın kabul edilemez bir durum olduğunun altını çizdi: 

Yaptığımız onlarca suç duyurusuna haftalar sonra ‘savcının şüpheliyi bulma yükümlülüğü yok’ değerlendirmesiyle takipsizlik veren yargı düzeninin, Müvekkil @Arif_Ilave’ın yapmış olduğu ‘mağduru dahi belirli olmayan’ video paylaşımı üzerinden 48 saat dahi geçmeden müvekkilin ifadesi alınmak üzere apar topar Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılması durumunu bir hukukçu olarak utançla izliyorum.
Bu topraklarda muhalif olmanın her zaman bir bedeli olmuştur ancak bu bedelin “bağımsız” ve “tarafsız” yargı düzeni eliyle ödettirilmeye çalışılması son derece yanlış ve kabul edilemez bir durumdur!

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5149983/ilave-tv-arif-kocabiyik-gozaltina-alindi