İsviçre’de Gökten Çikolata Yağdı! Karla Karışık Yağan Çikolata Tüm Kasabayı Kapladı!

İsviçre’de çikolata tutkunlarını sevindirecek bir olay yaşandı. Gökten çikolata yağdı. Karla karışık yağan çikolata tüm kasabayı kapladı. Yalnızca filmlerde olabilecek bu durum gerçek hayatta yaşandı. İsviçre’nin en ünlü çikolata firması Lindt & Sprüngli fabrikasında meydana gelen bir arızanın sonucunda tüm kasaba kakao tozu ile kaplandı.

Olten Kasabasına Karla Karışık Çikolata Yağdı!

Kilchberg’de bulunan çikolata fabrikasının havalandırma sistemindeki arızadan dolayı yağan çikolata ile karışık kar neticesinde tüm Olten kasabasındaki halk şok oldu.

Yaşanan bu olayın ardından Lindt & Sprüngli fabrikasının yetkilileri açıklama yaptı. Yetkililer kakao çekirdeklerinin soğutma sisteminin havalandırmasında meydana gelen bir sorun nedeniyle tüm kasabaya dağıldığını belirttiler.

Kasabadaki yoğun rüzgar sebebiyle de çikolata tozlarının fabrikanın civarında bulunan kasabalara ulaştığı ifade edildi. Ayrıca firma tarafından etrafa yayılan çikolata tozlarının temizlenebilmesi için gerekenin yapılacağı açıklandı. Fakat kasaba sakinleri şu ana kadar yağan çikolata tozlarının temizlenmesiyle ilgili bir talepte bulunmadılar.

Meydana gelen bu kazadan sonra çikolata fabrikasındaki üretim devam ederken, firma yetkilileri yaşanan bu durumun insanlara ve çevreye karşı zararsız olduğunu açıkladılar.

Tabii, bir daha çikolata karı gökten yağar mı bilinmez.

- OKU HABER, Dünyadan Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5153971/isvicrede-gokten-cikolata-yagdi-karla-karisik-yagan-cikolata-tum-kasabayi-kapladi