Mansur Yavaş’tan Aşure İsteyen Büşra Hemşire Tehdit Edildi!

Mansur Yavaş tvit atarak kendisinden aşure isteyen hastane çalışanı Büşra Hemşireyi kırmadı. Kendisine var çalışma arkadaşlarına aşure gönderen Yavaş, karşılıklı olarak tvitleri kendi hesabından paylaştı.

Büşra hemşire;

"Başkanım bana bir tabak aşure gönderebilir misiniz, teşekkür ederim”

Yazarak attığı tvite yanıt gecikmedi. Mansur Yavaş kendi hesabı üzerinden şu cümleler ile karşılık verdi;

 “Sevgili kızım Büşra, senin nezdinde Şehir Hastanesi’nde çalışan tüm sağlık personelimiz için aşurelerimiz yola çıkıyor. Afiyetle yiyin, iyi ki varsınız” 

Ankara Büyükşehir mutfağında hazırlanan aşureler Ankara Şehir Hastanesine doğru yola çıkmıştı bile. Bu paylaşımlar sosyal medyada çok ses getirince Kaan Altınok isimli bir kullanıcı hakaret ve tehdit içerikli bir mesaj paylaşarak adeta açık açık Büşra hemşire görevinden alınmazsa bulur, büyük zararlar veririm dedi.

S.Kaan Altınok attığı çirkin tviti Yavaş’ın mesajını alıntılayarak cevap niteliğinde yayınladı. O tvit de ise şu cümleler sarf ediliyordu;

"Sevgili kızın Büşra'yi hoplatıcaz yakında. @fahrettinkoca bu kadının iş feshini sonlandırın hemen. Yoksa başka birisi başka yerini sonlandırır bunun başına iş alırsın.

Bu tehdit üzerine Büşra Hemşire mesajlarını silerek kullanıcı ismini değiştirdi.

Cevap Vermeye Çekiniyorum!

Tüm bu olanların ardından Yavaş bu yaşananlara cevap vermek amacı ile kendisine tvit atarak;

Başkanım beni evlat edinir misiniz?

Diye soran Aybüke isimli kullanıcıya şu şekilde cevap verdi.

 “Sevgili Aybüke, Sizler benim kendi evlatlarımdan ayırmadığım çocuklarımsınız. Ancak bir tabak aşure isteyen temiz yüreklerin bile hedef gösterildiği bir ortamda sizlere cevap vermekten çekinir oldum. Sevgi, kötülükten daima üstündür. Biz hep sevgiyle kalalım”

Tehdit ve Taciz Cezasız Kalmamalı!

Acil ve Ambulans Derneği çalışanları yaşananlardan sonra şu açıklama yaparak şunları kaydettiler;

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise twitter’dan Büşra Hemşireye destek çıkarak şu tviti attı:

Büşra kızımızla telefonda görüştüm. Sağlık çalışanlarımızın ve tüm kadınların haklarının sonuna kadar yanında olduğumuzu herkes bilsin. Aşure bizim birlik, paylaşma ve dayanışma sembolümüzdür. Bu geleneği yaşatan herkese sonsuz teşekkürler.'

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5166484/mansur-yavastan-asure-isteyen-busra-hemsire-tehdit-edildi