X Men Karakterleri Nelerdir? Özellikleri Nedir?

X Men karakterleri gerçekte insan olup sonradan mutantlaşarak gen değişimi ile yepyeni kimliklere bürünmüşlerdir. Özel bir film serisi olan X Men izleyicisine etkileyici bir görsel şölen sunuyor. Ayrıca karakterler ilk çıktığı günden beri çokça içselleştirilmiş ve kostümlerle canlandırılmıştır.

X Men 1 ile karakter sayısı fazla olmayan filmin ilerleyen serilerine birçok karakter eklenmiştir. Özellikle başrol oyuncuları değişmeden devam etmiştir.

Şimdi birlikte X Men hakkında karakter analizlerini inceleyelim.

X-Men Karakterleri ve Özellikleri


Büyük kitlesi bulunan X Men filminin karakterleri arasında sürekli kalıcı olan 7 kişi bulunuyor. Bu karakterlerin ayrı ayrı özelliği bulunmakla beraber özel hayatları da oldukça dikkat çekmektedir.

X Men karakterleri kimlerdir ve özellikleri nelerdir bakalım:

1- Profesör X


Ekibin kurucusu karakterleri bir araya toplama rolünü üstlenen Profesör X kesinlikle güzel işler ortaya çıkardı. Karakteri canlandıran Patrick Stewart rolüyle özdeşleşmiştir.

2- Jean Grey


Phoenix olarak da bilinen Grey, Logan’ın hafıza kaybı yaşadıktan sonra tanıştığı ilk aşkıdır. Sophie Turner tarafından canlandırılan karakter çokça sevilmiştir. Yetenek olarak telekinetik özelliklere sahip olması onun yerinin filmde vazgeçilmez olduğunun göstergesidir. Kişilerin aklını okuma bu özelliklerin güzel bir örneğidir.

3- Cyclops


Fazla sert olmayan bir üsluba sahip olan Cyclops soğuk duruşuyla kendi karakterini oluşturmuştur. Kendinden emin bir lider olup patlamaları kontrol eder.

4- Logan


Ellerinden bıçaklar çıkan Wolverine olarak bilinen güçlü bir karakterdir. Çokça sevilmiş olan karakter birçok alanda canlandırılmıştır. Fiziksel olarak aşırı güçlü olan karakter şifa gücü ve insanüstü duyuları ile ön plana çıkar.

5- Fırtına


Fırtına kadın olarak bilinen Ororo Munroe olumsuz durumlarda ortamın kontrolünü sağlamak adına göz bebekleri kaybolarak elleri havada fırtına çıkarmaktadır.

6- Beast


Hank McCoy ismi ile tanıdığımız Beast ilaçlarla kontol edilebilen maymun benzeri bir yaratık olmuştur. Güçlü ve etkili bir karakterdir.

7- Spyke


X Men karakterleri arasında Evan Daniels olarak bilinen Fırtına karakterinin yeğenidir. Takımın en genç üyesidir. Kemiksi sivri bir iskeleti olup çok kıvrak bir karakterdir.

8- Rogue


Mistik özelliklere sahip olan yetenekli bir karakterdir. Başlarda kimse Rogue içlerine almak istemediler ama sonrasında mistik özelliğini gören üyeler aralarına kabul ettiler.

X-Men Oyuncular


Filmin karakterini canlandıran birçok oyuncu bulunmaktadır. Özellikle baş karakterler mükemmel işler ortaya koymaktadır. Ayrıca karakterlerin güçleri rollerin ayırt edilmesinde çok büyük etmendir.

Şimdi oyuncu isimlerine bakalım:

Üstte bulunan oyuncular X men karakterleri arasında en çok tanınanları olup çokça sevilmektedir.

X-Men Serisi


Filmin birçok serisi bulunmaktadır özellikle son dönemde çıkan kişi biyografileriyle çokça ses getirmiştir. Logan karakteri üzerine yapılan film geniş bir izleyici kitlesine ulaşarak herkesi şaşırtmıştır. Gelin X Men’in film serisini inceleyelim:

Serinin filmleri bu isimlerle karşımıza çıkmaktadır. İlk filmden son filme kadar X Men’in severleri hep merakla beklemektedir.

Mystique


X Men karakterleri arasında inanılmaz bir karakter olan Mystique sayesinde eşsiz bir rol üstlenmektedir. Gördüğü, duyduğu herkesi taklit edebilme yeteneği ile görsel şölen sunmaktadır. Hatta yeri geldiğinde başka mutantların da kılığına giren Mystique casusluk görevlerini yapabilmektedir.

Biraz soğuk bir karakter olmasının sebebi mavi rengi, kızıl saçı ve sarı gözlerinden ürken toplum onu dışlamıştır. Bu da onu herkesten uzak ve soğuk biri haline getirmiştir. Tesadüfen Xavier’in evine girer ve tanışırlar. Büyüyene kadar Xavier yanında kalarak güçlü bir mutant olmuştur.

X-Men Düşmanları


X Men’in savaştığı birçok düşman bulunmaktadır. X Men karakterleri bu kişilerle savaşırken çeşitli efsaneler ortaya çıkmıştır. Başta İyi karakterlerin yetenekleri bu düşmanları alt üst ederken izleyiciler bu anları soluksuz izlemektedir.

X Men’in düşmanları aşağıda bulunmaktadır:

Düşman isimleri listede yer alırken her geçen gün düşmanlar ve yetenekleri artarak alt etmek için daha da zorlayıcı olmaktadır.

X-men çizgi roman serisi günümüzde hala oldukça rağbet görmektedir. Çizgi romanlarda geçen karakterler beyaz perdeye uyarlanarak sinema severler ile buluşturulmuştur. X men çizgi romanı satın almak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz. Bu çizgi romanlarda scott summers'dan tutun da profesör xavier'e kadar tüm karakterleri bulmanız mümkün. Eğer siz de Çizgi roman okumayı sevenlerdenseniz önce romanı okuyup daha sonra film serisini izleyerek filmden alacağınız hazzı arttırabilirsiniz.

- OKU HABER, Sinema Dünyası bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5189136/x-men-karakterleri-nelerdir-ozellikleri-nedir