Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir Makam Arabasını Satarak Örnek Bir İşe İmza Attı

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, göreve geldikten sonra yaptığı çalışmalar ile adından çokça söz ettirmeyi başardı. Göreve geldiği ilk günlerde makam aracını satan Başkan, satışta elde ettiği para ile kırtasiye malzemesi satın aldı. Daha sonra o malzemeleri Dilovası öğrencileri ile paylaştırdı. Şimdi ise öncülüğünü yaptığı istihdam ofisi ile iş arayan ve işverenleri buluşturmak için harekete geçti.

Türkiye’de belediyecilik anlayışını değiştirmek isteyen belediye başkanlarından birisi olan Hamza Şayir, 31 Mart seçimlerinde Dilovası Belediye Başkanı olarak göreve geldi. Koltuğu devraldıktan sonra hızlı bir şekilde görevinin başına geçen Şayir, yaptıkları ile adından söz ettirmeyi başardı. İlk iş olarak da kendisine verilen makam aracını sattı. Aracın satışından elde ettiği gerili öğrenciler için kullanmak isteyen Başkan, kırtasiye malzemeleri satın aldı. Alınan malzemeler öğrenciler arasında dağıtıldı.

İhtiyacı olan öğrencilere kırtasiye yardımı yapmasından dolayı büyük takdir toplayan Şayir, şimdilerde ise yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Kurduğu istihdam ofisi sayesinde iş arayan vatandaşlara iş bulmayı hedefliyor. Proje kapsamında iş arayan ve işveren kişiler aynı ortamda buluşturulacak.

Vatandaşlar İstihdam Ofisi Projesine Büyük İlgi Gösteriyor

Koronavirüs salgını nedeniyle Dilovası halkı da büyük sıkıntılar yaşıyor. Birçok kişi işlerin durması nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşamakta. Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki bu gidişata dur demek için Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir bir proje geliştirdi. İş arayan kişiler ile işveren kişileri bir araya getiriyor. Bu sayede istihdam sağlanıyor.

Hayata geçirilen projeye halkın ilgisi yoğun oldu. Birçok kişi iş bulma ümidi ile istihdam bürosunun yolunu tuttu. Bu kapsamda birçok kişi iş sahibi oldu. Verilen bilgilere göre projenin başlamasından bugüne 500’e yakın vatandaş işe yerleştirildi.

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ayrıca pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi kişilerin erzaklarını da eksik etmedi. Belediye tarafından birçok aileye soğan, patates ve erzak kolisi yardımı yapıldı.

“Sözüm Vardı”

Yerel basına açıklamalarda bulunan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir;

“ Seçim beyannamemizde iş istihdam birimini kuracağız diye sözümüz var. Göreve geldiğimiz ilk haftalarda bu birimimizi kurduk. Birimimize yapılan başvuruları alan arkadaşlarımız, bölgemizde faaliyet gösteren sanayi kuruluşları ile iletişime geçerek iş yönlendirmesinde bulunmakta. Şuana kadar 2487 müracaat yapıldı. Bugün itibari ile 428 insanımız çeşitli firmalarda iş sahibi yapıldı. Bunların 84 kişisi beyaz, 332 kişisi mavi yaka. 12 engelli kardeşimiz de bu süreçte iş sahibi yapıldı.
Bu arada mesleki yeterlilik belgesi olmayan ve bundan dolayı iş bulamayan kardeşlerimiz için mesleki yeterlilik kursu açtık ve 240 vatandaşımızı belgeleri ile kavuşturduk. Onlara iş bulmamız daha kolay olacak.
Tüm bunların yanında emek gücünü bölgemiz insanında tedarik eden ve insanlara iş imkanı sağlayan sanayicilerimize teşekkür ediyorum. İş istihdam birimimizden haberi olmayan ve işçi arayan sanayicilerimizin de sizler vasıtası ile haberdar olmasını ve ihtiyaçlarını bizim birim üzerinden tedarik etmesini rica ediyorum” dedi.  

- OKU HABER, Kocaeli Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5335290/dilovasi-belediye-baskani-hamza-sayir-makam-arabasini-satarak-ornek-bir-ise-imza-atti