Mansur Yavaş Hakkındaki Sahte Senet Suçlaması Davasından Beraat Etti!

Geçtiğimiz yerel seçimler öncesinde seçim hazırlıkları için görevini kötüye kullandığı ve sahte senet hazırlattığı iddiaları ile suçlanan Mansur Yavaş suçundan beraat etti. Kendisini suçlayan Necmettin Kesgin ise aranıyor. 

Sahte Senet Suçlaması ile Dava Açılmıştı

Bugünün Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, başkan adaylığı sırasında sahte senet hazırlatma ve görevini kötüye kullanma iddiaları ile suçlanmış ve hakkında dava açılmıştı. Davanın duruşması bugün 18 Eylül 2020 tarihinde Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi 'nde yapıldı. 

Sahte Senet Konulu Duruşmaya Avukatlar Katıldı

Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet ve görevi kötüye kullanma davalarının duruşmasına iki tarafın avukatları katıldı. Söz konusu suçlamaların Mansur Yavaş ile ilgili olmadığı mahkemece karar kılındı ve Mansur Yavaş söz konusu suçtan beraat etti. 

Suçlama Sahibi Aranıyor

Bazı siyasi kişiler tarafından saygın bir iş insanı olarak tanımlanan Necmettin Kesgin 'in suçlamada yalana başvurduğu ve hakkında savunulan diğer suçlamalar nedeniyle 6.5 yıl hapse çarptırıldı. Hapis cezasının ifası için hakkında yakalama kararı hazırlanan Keskin için arama kararı da çıkarıldı. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5473371/mansur-yavas-hakkindaki-sahte-senet-suclamasi-davasindan-beraat-etti