SES Eş Başkanı Selma Atabey : “PCR Testi Pozitif Sağlık Çalışanı Çalışmaya Devam Ediyor!”

PCR testi pozitif olan sağlık çalışanları için SES Eş Başkanı Selma Atabey gündeme damga vuran ve akılları karıştıran açıklamalarda bulundu!

Geçtiğimiz günlerde Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri sendikası eş başkanı seçimleri tamamlandı ve SES’in yeni eş başkanı Selam Atabey oldu. Atabey olay yaratacak açıklamalarda bulundu. Peki sağlık çalışanlarının çalışma koşulları ve alınan önlemler ne durumda? 

PCR testi pozitif çıkması demek kişinin korona virüsle enfekte olması ve bulaştırma ihtimalinin olması demektir. Erken dönemde teşhis edilen hastalar evde karantina ile bu bulaştırma evresini atlatırken sağlıkçılar için durum biraz daha farklı olduğunu belirtiyor.

Normal şartlarda memurlar ya da sıradan vatandaşın korona testi- PCR testi pozitif çıkması sonucu semptomlar görünmese dahi 14 gün evde karantinada kalması ve işe gitmesi söylenir. Ancak SES Eş Başkanı Selma Atabey’in açıklamalarına göre sağlık çalışanları için durum farklı. Sağlık çalışanlarına PCR testi yapılıyor ancak pozitif çıkmasına rağmen eğer semptomlar görünmüyorsa göreve devam ediyor şeklinde ifadelere yer veren Atabey, üst makamlara Sağlık Bakanlığı’na ulaşmaya çalıştıklarını ancak herhangi bir geri dönüş yapılmadığını ifade etti.

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5655544/ses-es-baskani-selma-atabey-pcr-testi-pozitif-saglik-calisani-calismaya-devam-ediyor