Angela Merkel Almanya’da Artan Koronavirüs Vakaları Üzerine Açıklamalarda Bulundu

Sonbaharın gelişi ile beraber koronavirüs vakalarında artış hız kazandı. 10 bin 734 kişinin hayatını kaybettiği Almanya da bu artışlarda nasibi alan ülke oldu. Merkel, tünelin ucundaki ışığın çok uzakta olduğunu söyleyerek salgın hakkındaki düşüncelerini ifade etti.

Covid-19 salgını, tüm dünyada ikinci dalga olarak görülmeye başladı. Havaların soğuması ile beraber salgının seyri değişti ve büyük bir hızla vakalar artmaya başladı. Merkel de bu konuya değindi. Soğuk hava dalgasıyla beraber virüsün de güçlü bir şekilde döndüğünü ifade etti. Bu nedenle de tünelin ucundaki ışığa ulaşmak için daha çok yol olduğunu belirtti.

Almanya'da Kısıtlamalar Başladı

Almanya bu günlerde kovid-19 vakalarında ki artışın önüne geçmek için büyük çaba gösteriyor. Merkel yönetimindeki kabine çeşitli kısıtlama kararları aldı ve bugün bu kararlar açıklandı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, alınan kararlar ve tedbirler neticesinde 1 ay süreyle kısıtlamaların etkili olacağını belirtti.

Merkel, salgın nedeniyle alınan bu kararların kolay alınmadığını fakat federal hükümet olarak aldıkları kararların da arkasında olduklarını ifade etti. Alınan kısıtlama kararlarının, salgının önünü kesmek için bir dalga kıran etkisi yapmasını hedeflediklerini dile getirdi. Bu hedefe ulaşabilmek için de Alman vatandaşların kısıtlamalara uyması gerektiği hatırlattı. Kısıtlamalar hakkında Merkel;

“ Bir ay boyunca kararlılıkla kısıtlamalara uyarsak, bu salgının ikinci dalgası için bir dalgakıran olabilir” ifadelerini kullandı.

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5674043/angela-merkel-almanyada-artan-koronavirus-vakalari-uzerine-aciklamalarda-bulundu