Tunç Soyer'in Başlattığı 'Bir Kira Bir Yuva' Kampanyasına Büyük İlgi: 5 Saatte 2 Milyon TL Toplandı

6.9 şiddetinde yaşanan İzmir depremi sonrasında kısa sürede yardım kampanyaları başlatıldı. Bu kampanyalardan bir tanesi de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabı üzerinden ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasını duyurdu ve kısa süre içinde 2 Milyon TL toplandı.

Depremde evi ağır hasar alan ve evi yıkılan vatandaşların barınma ihtiyacının karşılanması adına gerçekleştirilen ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyası 5 saat içerisinde sonuç verdi. Tunç Soyer, 5 saat sonra yine sosyal medya hesabından kampanyaya 2 Milyon 15 Bin TL’lik katılımın gerçekleştiğini duyurdu ve teşekkür etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu da Kampanyaya Destek Verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Tunç Soyer’in başlattığı kampanyaya katılım gerçekleştirdi. 25 Bin TL ile kampanyaya katılım sağlayan İmamoğlu bu sırada koronavirüs tedavisi görüyordu.

Tunç Soyer Deprem ile İlgili Son Gelişmeleri Paylaştı

Kriz belediyeciliği konusunda başarısını gözler önüne sere Tunç Soyer ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlar ile İzmir depremi ile ilgili son gelişmeleri paylaşmak adına basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Soyer, depremzedelerin çadırlarda yaşamaması için bu kampanyayı başlattıklarını duyurdu.

‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasının, 5 aylık kira bedeli ödemeye gönüllü olan vatandaşlar ile depremzedelerin buluşturulması amacıyla başlatıldığını dile getirdi. Kampanyanın başarılı bir şekilde başlangıç yaptığına vurgu yapan Soyer, tam 5 saat içerisinde 2 Milyon 15 Bin TL toplandığını ifade etti.

Tunç Soyer yaptığı basın toplantısında şimdilik 139 vatandaşın ev ihtiyacının bulunduğunu söyledi. Kampanyaya maddi katılım sağlayanların dışında, evlerini 5 ay süresince bedelsiz olarak depremzedelere açan 16 konut sahibi vatandaş da bulunuyor.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5686935/tunc-soyerin-baslattigi-bir-kira-bir-yuva-kampanyasina-buyuk-ilgi-5-saatte-2-milyon-tl-toplandi