Erdoğan’dan ABD’nin Yeni Başkanına Tebrik, Eski Başkanına Teşekkür

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Recep Tayyip Erdoğan, tebrik mesajında ABD’de gerçekleştirilen ve sonuçlanan seçim sonuçlarının Türkiye’nin müttefiki ve dostu olan ABD halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu. Recep Tayyip Erdoğan ayrıca ABD’de gerçekleştirilen seçimde kaybeden eski başkan Donald Trump’a da bir mesaj gönderdi. Erdoğan bu mesajda Trump’a, son dört yıl içinde göstermiş olduğu samimi vizyonu ve kararlılığı için teşekkür etti.

Erdoğan: ‘ABD Yönetimiyle Yakın Çalışma Hususunda Kararlıyız’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin seçilen yeni başkanı Joe Biden için gönderdiği mesajda Türkiye ve ABD işbirliğine de vurgu yaptı. Bu güne kadar olduğu gibi ABD yönetimiyle çalışmak konusunda kararlı olduğunu dile getiren Erdoğan mesajında şu cümlelere yer verdi:

‘Günümüzde küresel ve bölgesel düzeyde karşılaştığımız sınamalar, ortak çıkarlar ve değerlere dayalı bu ilişkimizi daha da geliştirmemizi ve güçlendirmemizi gerekli kılmaktadır. Önümüzdeki dönemde ABD yönetimiyle bu doğrultuda yakın çalışma hususundaki kararlılığımızı tekrarlıyor, ülkelerimiz arasındaki güçlü işbirliği ve müttefiklik bağının bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dünya barışına hayati katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum. Seçim başarınızı tebrik ediyor, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletiyorum’

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5693574/erdogandan-abdnin-yeni-baskanina-tebrik-eski-baskanina-tesekkur