Temel Karamollaoğlu Berat Albayrak’ın İstifasını Amerika Seçimlerine Bağladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz gün istifa eden Berat Albayrak’ın istifasını yorumladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan istifanın zamanlama olarak Amerika seçimleri ile aynı zamana denk gelmesine vurgu yaptı.

Karamollaoğlu yaptığı açıklamada;

“ ABD ile olan münasebetlerde, Halk Bankası ile ilgili olan gelişmelerde de ekonomide de Albayrak etkili gözüküyordu. Bu konuyu yürütürken Trump’ın damadı Kushner ile birlikte çalışıyordu. Şimdi o da yok, Türkiye’de de damat gitti. Demek ki Türkiye yeni bir döneme giriyor. Yeni bir takım hazırlıklar yapılıyor” dedi.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, instagram üzerinden yaptığı paylaşımla istifa etmişti. İstifa metninde “ At izi it izine karıştı” ifadesi büyük soru işaretlerine neden olmuştu. Karamollaoğlu bu ifadeye vurgu yaparak;

“ Bu kargaşanın ne kadar büyük olduğu manasına geliyor” yorumunda bulundu.

Karamollaoğlu, Bıden’in Türkiye’ye Karşı Sert Olacağın Düşünüyor

Partisinin genel merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan Temel Karamollaoğlu;

“ Ak Parti içinde Sayın Albayrak ciddi bir çekişme var. Bunun ortaya bu sıralarda çıkmasını sebebini dünyadaki gelişmelerle irtibatlandırmak mümkün olabilir. Amerika’daki seçimlere Türkiye’nin tavrı bizi şaşırttı. Bütün dünya liderleri Biden’i tebrik etti, Türkiye tebrik etmedi. Köşkten bir açıklama geldi, resmi neticeler kesinleşmeden bir tebrik yapılmayacak diye. Dün Cumhurbaşkanı doğrudan Biden’i tebrik etti.
Biden’in Türkiye’ye karşı tavrının kesin ve sert olacağı anlaşılıyor. Acaba eski münasebetler değiştiği için içeride hükümet nezdinde de bir etki olur mu o da insanın aklına ister istemez geliyor. Çünkü ABD ile olan münasebetlerde, Halk Bankası ile ilgili olan gelişmelerde de ekonomide de Albayrak etkili gözüküyordu. Bu konuyu yürütürken Trump’ın damadı Kushner ile birlikte çalışıyordu. Şimdi o da yok, Türkiye’de de damat gitti. Demek ki Türkiye yeni bir döneme giriyor. Yeni bir takım hazırlıklar yapılıyor.
Albayrak’ın istifası normal bir şekilde olmadı. Instagram üzerinden bir metin yayınlandı. Bu metin ‘ Artık bundan sonra ben ekonomi meselelerinde de birlikte çalışamayacağım’ diyor. ‘At izi it izine karıştı’ diyor. Bu kargaşanın ne kadar büyük olduğu manasına geliyor” ifadelerini kullandı.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5697341/temel-karamollaoglu-berat-albayrakin-istifasini-amerika-secimlerine-bagladi