Tik Tok Hesap Silme Nasıl Yapılır? Kalıcı Olarak Tik Tok Hesabı Silme

Tik Tok hesap silme işlemleri, bir hevesle uygulamayı kuran kişilerin daha sonra kalıcı olarak hesaplarını silmek istemesi nedeniyle çokça aranmaktadır. Çünkü sadece uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak hesabınızın ve profilinizin silinmesine etki etmez. Hesap bilgilerinizin görünmemesi için tüm bilgileri kalıcı olarak kaldırmanız gerekir. Bunun nasıl yapılacağını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Tik Tok Hesabı Nasıl Silinir?

Tik Tok, Google Play üzerinden 100 milyon indirmeye ulaşan, eğlenceli video çekmeye yardımcı bir sosyal medya uygulamasıdır. Çin merkezli olarak hizmete sunulan bu uygulama kimi zaman meraktan da indirilmektedir. İnsanlar merakını giderdikten sonra veya sıkıldıklarında uygulamayı silmek istemekteler. Siz de onlardan birisi iseniz aşağıdaki adımları uygulayarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Hesabın silinmesinin ardından kullanıcılara 30 günlük bir süre tanınır. Bu süre zarfı içerisinde hesabınıza tekrar giriş sağlamak isterseniz şifreniz ile tekrar giriş yapabilirsiniz. Eski bilgileriniz kaybolmadan hesabınıza erişime açabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat 30 gün boyunca hesaba tekrardan girmeye çalışmaz iseniz hesabınız 30 günün ardından kalıcı olarak silinecektir. Bu süreden sonra isteseniz de bir daha eski hesabınıza ulaşamazsınız.

Şifresi Unutulan Tik Tok Hesabı Nasıl Kapatılır?

Bazı zamanlarda kullanıcılar Tik Tok hesaplarını şifrelerini unutabiliyorlar. Bu durumda da hesabı silmek zorlaşıyor. Böyle durumlarda yapılması gereken ilk şey şifrenizin sıfırlanmasını talep etmek ve yeni şifre belirlemektir. Son zamanlarda gelen güncellemeler ile bu işlem de oldukça basittir. Eğer Tik Tok hesabınızı silmek istiyor iseniz ve şifrenizi unutmuş iseniz aşağıdaki adımları takip edin. Şifrenizi yenileyin ve ardından yukarıda bulunan Tik Tok hesabı silme adımlarını takip ederek hesabınızı kalıcı olarak silin.

Tik Tok Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tik Tok şifresini unutmuş iseniz bunun çözümü şifrenizi değiştirmektir. Şifrenizi değiştirebilmek için de Tik Tok hesabınızın ilk kaydını nasıl yaptığınızı bilmeniz gerekiyor. Facebook girişi ile mi yoksa e-mail yolu ile mi kayıt oldunuz bunu netleştirmelisiniz. Ardından yapmanız gereken işlemler şunlardır;

Tik Tok şifre değiştirme işlemi yapıldıktan sonra uygulamayı açın. Yeni şifreniz ile hesabınıza erişim sağlayın ve Tik Tok hesap silme adımlarını uygulayarak hesabınızı kalıcı olarak silin.

Devre dışı bırakılmış olan tiktok hesabınıza giriş yapmamalısınız. Tiktok hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyor iseniz tiktok hesap silme işlemi 30 gün sonra tamamen uygulanmaktadır. Eğer 30 gün içerisinde tekrar giriş yapar iseniz hesabınızda bulunan beğeni ve yorumlara erişim sağlayabilirsiniz.

- OKU HABER, Teknoloji Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5699984/tik-tok-hesap-silme-nasil-yapilir-kalici-olarak-tik-tok-hesabi-silme