Ekrem İmamoğlu Covid-19 Ölüm Sayısını Vererek Sağlık Bakanı'nı Uyardı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘bulaşıcı hastalık’ olarak adlandırılan koronavirüs nedeniyle gerçekleşen ölüm sayısına dair bilgi verdi. Sosyal medya hesabı üzerinden dün bir açıklama yapan İmamoğlu, İstanbul’da covid-19 nedeniyle gün için 164 kişinin vefat ettiğini duyurdu.

İmamoğlu’ndan Kocaya Mesaj: ‘Tedbir Almada Gecikiyorsunuz’

Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, Sağlık Bakanı olarak görev yapan Fahrettin Koca’ya yönelik olarak şunları kaleme aldı:

‘Sayın Fahrettin Koca tedbir almada gecikiyorsunuz.’

İstanbul Mezarlıklar Daire Başkanlığı’nın hazırladığı verilerin paylaşımını yapan İmamoğlu, günümüzdeki covid-19 kaynaklı ölümlerin, bildirilmiş olan en yüksek sayı olduğunu ifade etti. Sağlık Bakanlığı ise 14 Kasım 2020 tarihinde koronavirüs kaynaklı olarak yaşanan ölümleri 92 olarak bildirmişti.

Bakan Koca, İmamoğlu’nu Telefonla Aradı

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımdan sonra kendisini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aradığını bildirdi. Bakan Koca’nın telefonla aramasına ilişkin olarak İmamoğlu şu açıklamayı yaptı:

‘Bakan Koca tedbirler konusunda hassasiyetle çalıştıklarını söyledi’

İstanbul’da Vaka Sayısı Hızla Artmaya Devam Ediyor

Koronavirüsün giderek yaygınlık kazanması nedeniyle İstanbul’da en yüksek vaka sayıları görülmeye devam ediliyor. İstanbul’daki özel hastanelerin ve devlet hastanelerinin yoğun bakım ve servislerinde boş yatak kalmamış olması ise vatandaşların endişe duymasına neden oluyor.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5708627/ekrem-imamoglu-covid-19-olum-sayisini-vererek-saglik-bakanini-uyardi