Babacan: “Bu Devlet Tek Bir Partinin Devleti Olamaz, Olmayacak. İzin Vermeyeceğiz"

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Biz batarsak ülke de batar diye adeta insanımızı korkutuyorlar. Biraz daha analiz ettiğimizde, sadece korkutma değil, altında tehdit de olduğunu görüyoruz. 'Biz batacaksak ülke de batsın' diye bir tehdit var. Bu devlet tek bir partinin devleti olamaz, olmayacak. İzin vermeyeceğiz " diye konuştu.

Babacan, partisinin Ağrı İl Kongresinde konuştu. AKP iktidarını hedef alan Babacan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

ÜLKE DE BİZİMLE BERABER BATSIN DİYE TEHDİT EDİYORLAR:

Ülkenin kaderiyle kendi partilerinin kaderinin aynı olduğunu söylüyorlar. Bu ne kadar tehlikeli bir ifade. Bu ifadeyi dikkatle değerlendirmek lazım. 'Biz batarsak ülke de batar' diye adeta insanımızı korkutuyorlar. Biraz daha analiz ettiğimizde, sadece korkutma değil, altında tehdit de olduğunu görüyoruz. 'Biz batacaksak ülke de batsın' diye bir tehdit var.

BU DEVLET TEK BİR PARTİNİN DEVLETİ DEĞİLDİR:

Devlet ile bir partiyi aynı hamura koyuyorlar. Bu devlet tek bir partinin devleti olamaz, olmayacak. İzin vermeyeceğiz. Bu devlet hepimizin, bu milletin. Kimse milyonlarca insanın oyuyla seçilmiş kişilerin eleştirilerine karşı yeni şeyler icat etmesin. Böyle bir şey yok. Eleştireceğiz, sonuna kadar eleştireceğiz. Oturup bunu tartışacaksınız. Tarafsız ve bağımsız kuruluşlarla bu projenin etki analizlerini iyi yapacaksınız.

KANAL İSTANBUL'U TABİİ Kİ ELEŞTİRECEĞİZ: 

Kanal İstanbul için ‘devlet projesi’ diye bir kavram uydurdular. Neymiş; 'devlet projesi' imiş. Hiç kimse bunu eleştiremezmiş. Ülkenin bu yokluğunda Kanal İstanbul diye bir projeye milyarlarca dolar para harcamaya hazırlanıyorsunuz. Tarım alanlarının suya ihtiyaç duyduğu, şehirlerimizin depreme karşı hazırlanması gereken bir dönemde Kanal İstanbul diye bir projeyi kafayı taktınız. Çünkü orada rant var. O projenin yapılacağı ilin belediye başkanı o projeyi eleştiremezmiş! Tabii ki eleştireceğiz."

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5714884/babacan-bu-devlet-tek-bir-partinin-devleti-olamaz-olmayacak-izin-vermeyecegiz