Devlet Bahçeli'den Açıklama: "Alaattin Çakıcı Benim Dava Arkadaşımdır"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, organize suç örgütü liderliği yapmak suçundan hüküm giymiş olan ve de yakın zamanda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik ağır söylemlerde bulunan Alaattin Çakıcı hakkında açıklama yaptı. Bahçeli, Çakıcı için 'Dava arkadaşım' dedi.

Bahçeli: "Alaattin Çakıcı, Ülke ve Millet Sevdalısı Bir Ülkücüdür"

Son günlerde gündemden düşmeyen Alaattin Çakıcı ve açıklamaları, MHP kitlesinden nasıl bir ses getirecek diye bekleniyordu. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Devlet Bahçeli şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu ve yanında yöresinde yuvalanan işbirlikçilere cevabım şudur, Alaattin Çakıcı bir Ülkücü şehidimizin oğludur. Çakıcı ülke ve millet sevdalısı bir Ülkücüdür. Çakıcı benim dava arkadaşımdır"

"Alaattin Çayıcı'ya Mafya Bozuntusu Demek Seviyesizlik, Rezilliktir'

Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcının söylemlerine yönelik açıklamalarını sosyal medya hesabında bilgisel şeklinde yayınladı. Organize suç örgütü liderini koruyan Bahçeli sözlerine şu şekilde devam etti:

"Sosyal medyadan yayımladığı bir açıklamayla tepki gösteren değerli Ülküdaşım Alaattin Çakıcı’ya mafya bozuntusu demek, yeraltı dünyasının karanlık yüzü suçlaması getirmek müfterilik, seviyesizlik, rezilliktir
Üzerine atılı suçların bedelini uzun yıllar cezaevinde kalarak ödemiş bir vatan evladıdır. Kılıçdaroğlu mafya arıyorsa, yeraltı dünyasının kanlı yüzlerini görmek istiyorsa el ele, gönül gönüle olduğu hainlere bakması, şayet onuru varsa nedamet duyması tavsiyemdir
Kılıçdaroğlu, aleyhine işleyen gündemi değiştiremez, yama tutmayan açıklarını asla kapatamaz. PKK’yla işbirliğinin, FETÖ’yle diyaloglarının demokratik faturasına mutlaka katlanacaktır. CHP’nin tarihi sorunu Kılıçdaroğlu ve ekibidir. Bu sorun kanserleşmiş, vücuda yayılmıştır."

Açıklamasında Çakıcı'nın suç örgütü lideri olmadığını ve bu suçun üzerine atıldığını iddia eden Bahçeli, sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5719289/devlet-bahceliden-aciklama-alaattin-cakici-benim-dava-arkadasimdir