Mecliste HES Kodu Zorunluluğu Geliyor | Ziyaretçilerin Risksiz Raporu Alması Gerekiyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi, bugün 20 Kasım 2020 tarihinden itibaren HES uygulaması kullanmaya başlıyor. Meclis ziyaretçilerinin girişlerinin onaylanması için Hayat Eve Sığar uygulamasında "risksiz" olarak belirtiliyor olması gerekecek. 

Mecliste HES Kodu Zorunluluğu Başlıyor

Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinde "risksiz" olarak bildirilen kişiler, meclis ziyaretlerinde, ziyaret yasağının bulunmadığı günlerde randevu sistemi ile kabul edilecekler. 

Mecliste HES kodu zorunluluğu kararı TBMM İdare Amiri Erkan Haberal imzası ile gönderilirken, bilginin tüm milletvekillere iletildiği biliniyor. Covid-19 pandemisi ile mücadele sürecinde önemli bir rolü olan meclis katılımcılarının ve milletvekillerinin HES kodu uygulamasına uygun şekilde ziyaretçi kabul edecekleri belirtildi. 

Mecliste HES Kodu Uygulaması : Ziyaretçiler Risksiz Raporu Alacak

Türkiye'de uygulamaya başlanan HES uygulaması içerisinde her kişinin kendi TC kimlik numarası ile sağlık durumunun raporlanması mümkün. Covid-19 testi pozitif çıkan ya da temaslı olan kişiler uygulama içerisinde bulunduğu duruma göre riskli kabul edilmektedir. TBMM ziyaretlerinde HES uygulaması içerisinden "risksiz" bilgisinin belgelenmesi gerekmektedir. Milletvekillerinin de randevu verirken bu bilgiyi kayıt altına almaları zorunlu hale getirilmiştir. 

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5726918/mecliste-hes-kodu-zorunlulugu-geliyor-ziyaretcilerin-risksiz-raporu-almasi-gerekiyor