Sokak Kedilerini Öldürüp Yediği İddia Edilen Kadın Akıl Hastanesine Sevk Edildi!

Tuzla'da sokaktan yakaladığı kedileri keserek eve götürüp yediği iddia edilen Fatma Ç. isimli kadın yakalandı. Fatma Ç, Hayvan Haklarını Koruma Kanunu uyarınca 1902 TL idari para cezası kesildikten sonra savcılık talimatıyla ruh ve sinir hastalıkları hastanesine sevk edildi. “Şizofren” tanısıyla daha önce de tedavi gördüğü belirtilen Fatma Ç’nin hayvan öldürdüğü için geçmişte hakkında 5 kez işlem yapıldığı bildirildi.

İstanbul'un Tuzla ilçesinde, sokakta yakaladığı kedileri kesip öldürdükten sonra eve götürüp yediği iddia edilen Fatma Ç. bir vatandaşın şikayeti üzerine yakalandı. Şüpheli Fatma Ç. elinde tuttuğu ve içinde öldürdüğü kedi olduğu iddia edilen poşet ile birlikte çevre sakinleri tarafından görüntülendi. 

Akli Dengesi Yerinde Olmayan Kadın Para Cezası Kesilip Akıl Hastanesine Sevk Edildi

Hakkında yaklaşık 4 yıldır Tuzla ve Pendik civarında kedi öldürüp yediği iddiasıyla defalarca şikayet edilen kadın 21.11.2020 tarihinde yine sokakta bir kediyi öldürmeye çalışırken görüldüğü, mahalle sakinlerinin müdahalesi etmesi sonrası ise korkarak kaçtığı iletilen Fatma Ç., polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın 2019 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 6 ay şizofreni tedavisi gördüğü yapılan araştırmada anlaşıldı. 

Fatma Ç, hakkındaki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:

"Olay yerine ivedi bir şekilde intikal edildiğinde, Fatma Ç. (41) isimli şahıs, içerisinde derisi yüzülmüş ve öldürülmüş bir kedi ile bıçak olan poşetle görülmüş, şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, şahsa 5199 Sayılı Hayvan Haklarını Koruma Kanununun “Hayvanların Öldürülmesi” başlıklı 13. Maddesine istinaden 1.902 ₺ idari para cezası işlemi uygulanmıştır. Yapılan araştırmalarda yakalanan şahsın 5199 Sayılı Hayvan Haklarını Koruma Kanununa Muhalefet konusundan (5) suç kaydı bulunduğu ve ‘Paranoid Şizofren’ tanısıyla (6) ay psikolojik tedavi gördüğü belirlenmiş, şahıs 22.11.2020 tarihinde adli makamlara sevk edilmesinin akabinde savcılık talimatları doğrultusunda akıl ve ruh sağlığı ile ilgili tedavi için
hastaneye intikal ettirilmiştir." 

 

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5740603/sokak-kedilerini-oldurup-yedigi-iddia-edilen-kadin-akil-hastanesine-sevk-edildi