İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Erdoğan'ın AB Mesajları Sonrası Gazetecimsi Arkadaşlar Ne Yapacaklar?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ve Avrupa Birliği konularındaki ılımlı mesajlarını değerlendirken:

"Şu ana kadar Avrupa Birliği üzerinden 'heyt' diye bağıran gazetecimsi arkadaşlar ne yapacak çok merak ediyorum. Asıl izlememiz gereken onlar, aptala döndü insanlar"

sözleriyle eleştirdi.

İYİ Parti'nin Ankara Swiss Otel'de düzenlenen üye katılım törenine katılan Genel Başkan Meral Akşener, törenden sonra basının sorularını cevapladı.

Bunlar Yüzünden İnsanlar Aptala Döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kendimizi başka yerlerde değil, Avrupa'da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile birlikte kurmayı tasavvur ediyoruz" açıklaması sorulan Akşener şu değerlendirmeyi yaptı:

"Şimdi bizim nasıl değerlendirdiğimizden önce, şu ana kadar Avrupa Birliği üzerinden 'heyt' diye bağıran gazetecimsi arkadaşlar ne yapacak çok merak ediyorum. Asıl izlememiz gereken onlar, aptala döndü insanlar."

Önce Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek'i Merak Ediyorum

Akşener, AKP’li Bülent Arınç'ın Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş çıkışını değerlendiren Meral Akşener:

"Bütün bunlar Türkiye’nin bir başka alana doğru makas değiştirdiğini gösteriyor bizzat Sayın Erdoğan eliyle. Şimdi benim merakım Hem 'heyt' diyen arkadaşlar hem de iktidarın küçük ve diğer yani Sayın Bahçeli ve Sayın Perinçek'in ne diyeceği konusu, bizden önce onları merak ediyorum"

diye konuştu.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5741343/iyi-parti-genel-baskani-meral-aksener-erdoganin-ab-mesajlari-sonrasi-gazetecimsi-arkadaslar-ne-yapacaklar